Gündem Haberleri

  Kapatılan Zaman gazetesi muhabiri önce tahliye edildi sonra tutuklandı

  AA
  02.05.2017 - 14:43 | Son Güncelleme:

  "Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği" suçundan yargılandığı davada bugün tahliyesine karar verilen kapatılan Zaman gazetesi muhabiri Ayşenur Parıldak, akşam saatlerinde tekrar tutuklandı.

  Ankara 14. Ağır Ceza Mahkemesi, bugün yurt dışına çıkma yasağı ve kolluk birimine her hafta imza vermesi kaydıyla Parıldak'ın tahliyesine hükmetmişti.

  Kararın ardından Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumundan Ayşenur Parıldak'ın cep telefonu kullanımına ilişkin yeni deliller gönderildiği öğrenildi.

  Bunun üzerine değişen delil durumu nedeniyle mahkeme heyeti Parıldak'ı yeniden tutukladı.

  NE OLMUŞTU?

  AA'nın haberine göre Sincan Cezaevinde tutuklu bulunan Parıldak'ın yargılanmasına dün Ankara 14. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edilmişti. Parıldak, savunmasında, örgüt mensuplarının haberleştiği ByLock programını kullandığı iddiasını reddetmişti. Dosyadaki telefon ve IMEI numarasının kendisine ait olmadığını öne süren Parıldak, emniyetten gelen rapordaki IMEI numarasının 15 haneli olması gerekirken 14 haneli olduğunu belirterek, "ByLock kullanıcısı değilim. Dosyadaki telefon numarası ve bu numaraya ait olduğu öne sürülen IMEI benim değil." demişti.

  Parıldak, tweetleri kendisinin atmadığını savunmuştu. Mahkeme  Parıldak'ın yurt dışına çıkma yasağı ve kolluk birimine her hafta imza vermesi kaydıyla tahliyesine hükmetmiş, sanığın Twitter hesabının incelenmesi ve HTS kayıtları için müzekkere yazılmasına karar vermişti.

  Kapatılan Zaman gazetesi muhabiri önce tahliye edildi sonra tutuklandı

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı