Gündem Haberleri

  Kale Belediye Başkanı AK Parti’den ihraç edildi

  İHA
  19.07.2017 - 18:38 | Son Güncelleme:

  AK Parti Merkez Disiplin Kuruluna sevk edilen Denizli Kale Belediye Başkanı Erkan Hayla, partiden ihraç edildi.

  AK Parti Denizli İl Teşkilatı tarafından, geçtiğimiz 23 Haziran’da sosyal medya hesabı üzerinden AK Parti’den istifa ettiğini açıklayan Kale Belediye Başkanı Erkan Hayla hakkında açıklama yapıldı. Yazılı açıklamada, Hayla'nın AK Parti iç tüzüğünün 117. maddesindeki ilkesel duruşa aykırı davrandığı belirtildiği için Merkez Disiplin Kuruluna sevk edildiği ve bu çerçevede 18 Temmuz’da toplanan Merkez Yürütme Kurulu kararı ile partiden ihraç edildiği belirtildi.
  Açıklamada, tüm Kaleliler’in partiye duyduğu güvene uygun şekilde, hak ettikleri hizmetleri hükümetten ve Denizli Büyükşehir Belediyesinden almaya devam edecekleri belirtildi.

  Kurucu Genel Başkan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde kalkınmış refah ülkesi bir Türkiye ile huzurlu ve yaşanabilir şehirler için çalıştıklarının belirtildiği açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

  "AK Partili olmak, aziz Türk milletinin medeniyet değerleri ile şekillenmiş ilkesel duruşu gerekli ve zorunlu kılar. Ak Parti iç tüzüğünün 117. maddesi bu ilkesel duruşa aykırı davranışları kesin ihraç nedeni olarak belirtmiştir. Bu çerçevede, Kale İlçe Belediye Başkanı Erkan Hayla, hakkında ileri sürülen iddiaların değerlendirilerek kesin ihracı için Merkez Disiplin Kuruluna sevk edilmiştir.

  Partimizin yetkili kurullarında, hakkındaki iddialar incelenmiş ve Erkan Hayla’nın AK Parti ilkeleri ile bağdaşmayan tutum ve davranışları nedeniyle 18 Temmuz 2017 tarihinde toplanan Merkez Yürütme Kurulu kararı ile partimizden kesin ihracına karar verilmiştir."


  Öte yandan 2014 yılındaki yerel seçimlerde AK Parti’den aday olan ve belediye başkanı seçilen Hayla, yaptığı paylaşımda, "Saygıdeğer AK Parti camiası, şahsıma oy veren değerli seçmenlerimiz; gerekli gördüğüm lüzum üzerine affınıza sığınarak, çok sevdiğim partimden istifa ediyorum" diyerek istifa ettiğini duyurmuştu.


   

  SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

  Son 24 saatte ne oldu? (19.07.2017- 2)İşte 'Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı