Gündem Haberleri

  Kahraman şoför yaralı halde yolculara yardım etti

  ANKARA (AA)
  14.03.2016 - 12:08 | Son Güncelleme:

  Ankara Kızılay'daki terör saldırısında hurdaya dönen yolcu otobüsünün şoförü Necati Yılmaz, yaralarına aldırmadan önünde bulunan halk otobüsündeki vatandaşların çıkarılmasına yardım etti.

  Kahraman şoför yaralı halde yolculara yardım etti

  Ufuk Üniversitesi Dr. Rıdvan Ege Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesinde tedavi altında olan Yılmaz, yüzünde, el ve bacaklarında yanıklar bulunduğunu, genel durumunun ise iyi olduğunu söyledi.   Ankaradaki saldırıda hayatını kaybedenlerin isimleri belli olduAnkara'daki saldırıda hayatını kaybedenlerin isimleri belli oldu


  'PATLAMA HAREKET HALİNDEYKEN OLDU'


  Kullandığı Esertepe-Kızılay-Bakanlıklar seferini yapan 284 numaralı otobüste 10'un üzerinde yolcu bulunduğunu anlatan Yılmaz, şunları kaydetti:
  "Saat 18.40'ta Zafer Çarşısı karşısındaki duraktan yolcu aldım.

  Ankara saldırısını gerçekleştiren teröristin kimliği belli olduAnkara saldırısını gerçekleştiren teröristin kimliği belli oldu


  Kızılay'daki trafik lambası yeşil yanıyordu. Sönmesine 50 saniye vardı. Ben orta şeritten seyrediyordum. Yaklaşık 30 kilometre süratim vardı. Sol şerit boştu. Sağ şeritte bir taksi ile halk otobüsü vardı. Işıkları geçtikten 50 metre sonra kendimizi bir alev topunun içerisinde bulduk."

  Acı kader: Oğlum iyi olsun diye...Acı kader: 'Oğlum iyi olsun diye...'  Kahraman şoför yaralı halde yolculara yardım etti

  Terör 16 yaşındaki Destina Peri Parlakın hayatını çaldı Terör 16 yaşındaki Destina Peri Parlak'ın hayatını çaldı


  'PARÇALANAN CAMDAN DIŞARI FIRLADIM'

  Büyük bir patlama meydana geldiğini söyleyen Yılmaz, "Otobüs sol şeride doğru savruldu. Patlama sağ tarafta orta kapıya yakın yerde, otobüs hareket halindeyken meydana geldi. Patlamanın etkisiyle otobüsün havaya fırladığını hissettim" ifadelerini kullandı.

  CHP’li eski ilçe başkanı Mehmet Yurtsever de terör kurbanı CHP’li eski ilçe başkanı Mehmet Yurtsever de terör kurbanı


  Otobüsün parçalanan camından dışarı fırladığını anlatan Yılmaz, bir süre yerde yattıktan sonra kalkarak önünde bulunan halk otobüsüne yöneldiğini aktardı.

  Kahraman şoför yaralı halde yolculara yardım ettiOtobüsün şoförü Necati Yılmaz olay yerinde... (Fotoğraf: Adem ALTAN/AFP) 

  Halk otobüsünde bulunanların dışarı çıkmaya çalıştığını dile getiren Yılmaz, "Dışarı ilk çıktığımda bilincim yerindeydi. Bir yandan kanamam devam ederken bir yandan da dolaşıyordum. Can havliyle dışarı çıkmak isteyen vatandaşlara yardımcı olmak istedim.

  Safiye Soyman ve Faik Öztürk, Ankaradaki patlama anını anlattıSafiye Soyman ve Faik Öztürk, Ankara'daki patlama anını anlattı


  Otobüse yöneldim. Birkaçının çıkarılmasına yardımcı oldum" sözleriyle o anı anlattı. Tedavisinin bugün tamamlanarak taburcu edileceğini bildiren Yılmaz, en kısa zamanda görevine dönmek istediğini belirtti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı