GeriGündem Kağızman'da çatışma: 3 PKK'lı terörist öldürüldü
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  70
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kağızman'da çatışma: 3 PKK'lı terörist öldürüldü

Kağızman'da çatışma: 3 PKK'lı terörist öldürüldü
refid:27446830 ilişkili resim dosyası

Kars'ın Kağızman ilçesinde bulunan hidroelektrik santraline saldıran PKK'lı teröristlerle, ilçe jandarma ekipleri arasında çıkan çatışmada 3 terörist öldü. Kaçan 1 teröristin yakalanması için bölgede operasyon başlatıldı.

Yetkililerden edinilen bilgiye göre, Kağızman ilçesinde bulunan hidroelektrik santraline dün akşam saatlerinde 4 PKK'lı terörist saldırdı.

İhbar üzerine bölgeye jandarma ekipleri sevk edildi. Jandarma ekiplerinin teslim ol çağırısına araçla kaçmaya çalışan 4 teröristin ateşle karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı.

Teröristlerle jandarma ekipleri arasında çıkan çatışmada 3 terörist öldü. Teröristlerin kaçmaya çalıştığı araçta 4 kaleşnikof ve çok sayıda el bombası ele geçildiği belirtildi. Kaçan bir teröristin yakalanması için bölgede operasyon başlatıldı.

"SON AYLARDA ALTI DEFA SALDIRI VE TEHDİT GERÇEKLEŞTİRİLMİŞTİR"

Kars Valiliği, Kağızman ilçesinde son dönemlerde bölücü terör örgütü üyelerince düzenlenen saldırılarda bölgedeki hidroelektrik santrallerine (HES) 6 kez saldırı ve tehdit gerçekleştirildiğini bildirdi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, son dönemde Kağızman'daki HES'e yönelik bölücü terör örgütü tarafından yapılan tehdit ve saldırılar sonucunda bölgede vatandaşın can ve mal güveliğinin sağlamak amacıyla gerekli tedbirler alındığı belirtildi.

"Daha önce bölgemizde faaliyet gösteren değişik hidroelektrik santrallerine son aylarda altı defa saldırı ve tehdit gerçekleştirilmiştir" denilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Saldırılar sonucunda 2 adet aracı ve santrallerin sistem odalarını yakmışlardır. Ayrıca dizüstü bilgisayarı ve çalışanların cep telefonlarını, şantiyeye misafir olarak gelen bir şahsın arabasını da gasbetmişlerdir. 23 Ekim 2014 günü yine 21.50 sıralarında vatandaşın can ve mal güvenliğini korumak için önleyici tedbir olarak Kağızman bölgesi İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince Altungedik köyü yakınlarında faaliyet gösteren özel sektöre ait elektrik santralinde bulunan araçları ve kulübeyi yakarak santrale ait araçları gasbederek kaçmaya çalışan bir grup bölücü terör örgütü mensubu ile karşılaşılmıştır. Yapılan dur ihtarına ateşle karşılık veren teröristlerle çıkan çatışmada 3 bölücü terör örgütü mensubu silahlarıyla birlikte ölü olarak ele geçirilmiştir."

OLAY


Dün akşam saatlerinde özel bir şirkete ait Kağızman ilçesi Tuzla mevkisindeki hidroelektrik santraline saldıran ardından buradan araçla kaçmaya başlayan ve "teslim ol" çağrısına ateşle karşılık veren terör örgütü üyeleriyle Kağızman İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri arasında çatışma çıkmıştı. Olayda, 3 terörist ölü ele geçirilmiş, araçta yapılan aramada ise 4 kaleşnikof ile çok sayıda el bombası bulunmuştu.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle