Gündem Haberleri

  Japonya'nın minik prensesi taburcu oldu

  Hürriyet Haber
  08.12.2001 - 12:08 | Son Güncelleme:

  Japonya kraliyet ailesinin minik üyesi prenses Aiko, annesi Prenses Masako`nun kollarında bugün hastaneden ayrıldı. 8 günlük bebeğiyle anne Prenses Masako ve eşi veliaht Prens Naruhito, hastanenin kapısında doktorlar ve personel tarafından uğurlandı.

  Beyaz bir battaniyeye sarılı minik prenses ise kapının önünde yığılan basın mensuplarının ve kameraların gürültüsüne rağmen her şeyden habersiz uyumaya devam etti. Kraliyet çifti, başkent Tokyo`nun merkezindeki Kraliyet Sarayı`ndaki evlerine gitmek üzere araba kortejiyle hastaneden ayrıldı.

  Masako ve Naruhito, limuzinlerinin camını açarak, kendilerine yol boyu sevgi gösterisinde bulunan Japonlara gülümsedi ve el salladı.  

  Bu arada, durgunluk içine girmiş ülkeye doğumuyla mutluluk getirenminik prenses, trafik kuralları gereği arabanın arka koltuğunda ana kucağıyla anne ve babasının arasına yerleştirildi. Japonya Veliaht Prensi Naruhito ile 8 yıldan fazla süredir evli olan Prenses Masako`nun, 1 Aralık`ta doğum yapması bütün ülkede sevinçle karşılanmıştı.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı