Gündem Haberleri

  Japonya: K.Kore füze deniyor

  Hürriyet Haber
  20.10.2003 - 13:12 | Son Güncelleme:

  Japonya Savunma Ajansı, Kuzey Kore'nin günün erken saatlerinde, karadan denize kısa menzilli füze denemesi yaptığı yönünde, henüz doğrulanmamış bilgi aldıklarını açıkladı.

  Ajansın sözcüsü, aldıkları bilgiye göre, füzenin Kuzey Kore'nin doğu kıyısından Japon Denizi'ne TSİ 06:00 civarında fırlatıldığını söyledi.

  Savunma ajansının bir yetkilisi de fırlatıldığı sanılan füzenin, Kuzey Kore'nin komşu ülkelerine henüz bir tehdit içermediğini kaydetti.

  Hükümetten bir sözcü de Kuzey Kore'nin doğu kıyısından füze attığıbilgisi aldıklarını, ancak bu bilgiyi henüz doğrulayamadıklarını bildirdi.

  GÜNEY KORE: KUZEY KORE KARADAN DENİZE FÜZE DENEMESİ YAPTI
     
  Güney Kore, Kuzey Kore'nin yıllık askeritatbikatları çerçevesinde karadan denize füze denemesi yaptığını öne sürdü.

  Güney Kore Genelkurmay Başkanlığı sözcüsü Kim Hyoung-Kyu, bu denemenin yeri ve zamanı konusunda bilgi vermeyerek, ''Kuzey Kore yıllık askeri tatbikatları çerçevesinde bir füze denemesinde bulunmuştur'' dedi.

  Sözcü Kim, bu denemenin, Güney Kore'nin yakından takip ettiği ''rutin'' askeri tatbikatlar çerçevesinde yapıldığını ve ''Kuzey Kore'nin bu yıl buna benzer üç denemede daha bulunduğunu'' belirtti.

  Japonya Savunma Kurumu, Kuzey Kore'nin günün erken saatlerinde, karadan denize kısa menzilli füze denemesi yaptığı yönünde, henüz doğrulanmamış bilgi aldığını açıklamıştı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı