Gündem Haberleri

  Jackson'ı Ereğli'ye getirtemedi ama...

  Hürriyet Haber
  23.11.2009 - 13:43 | Son Güncelleme:

  Türkiye’nin en sevilen Belediye Başkanı Halil Posbıyık, merhum Michael Jackson’ı Ereğli’ye getirtemedi belki ama ilçesi için “domuz gribine önlem olsun” diye bir hamsi festivali düzenledi.

  En ilginç domuz gribi aşısı efsaneleri / Foto Analiz

  Esprili çıkışlarıyla tanınan Zonguldak'ın Ereğli ilçesinin Belediye Başkanı Halil Posbıyık, bu kez düzenlediği 8. Karadeniz Ereğli Hamsi Festivali’ndeki sözleriyle gündeme geldi. Bozhane Balıkçı Barınağı'nda düzenlenen festivalde Ereğlililere 5 ton hamsi, 450 adet mangal ve 1 ton kömür, ekmek, helva, kuru  soğan, şişe suyunun yanı sıra ıslak mendil de dağıtan Başkan Posbıyık, festivalin sonuna doğru bombayı patlattı.

  BAŞBAKAN DA GRİPTEN HAMSİYLE KORUNUYOR

  Dünyada ve Türkiye'de yaşanan domuz gribine rağmen Ereğli halkının aşı olmayacağını duyuran Başkan, sözlerine şöyle devam etti: “Çünkü biz Ereğli hamsisi yiyoruz. Buradan çıkarılan hamsiyi antibiyotik, domuz gribinin aşısı olarak kabul edebilirsiniz. Başbakanımız kürsüye çıkıp ‘Ben aşı olmayacağım ailem de olmayacak’ derken belki siz farkında değilsiniz ama buradan kendisine Ereğli hamsisi gönderdik. Aşı olmak yerine hamsiyi kullanıyor. Domuz gribinden korkan tüm vatandaşlara ilçemize gelmelerini ve Ereğli hamsisi yemelerini öneriyorum. Hamsi, soğan dağıtıyoruz. Hamsi ile soğan bir araya geldiğinde domuz gribi aşısından daha etkili oluyor.”

  JACKSON ÖBÜR TARAFA EKSİK GİTTİ

  Belediye Başkanı Posbıyık, geçen haziran ayında, Michael Jackson’ın ölümünün ardından ünlü yıldızla tanışıklığının olduğunu, kendisiyle Ereğli’ye gelip konser vermesi için anlaştığını ancak bu planı gerçekleştiremeden yaşamını yitirdiğini söylemişti. Posbıyık, Jackson’a atfen, “Allah rahmet eylesin ama önemli olan Kdz. Ereğli'yi görmeden gitti. Öbür tarafa eksik gitti ona üzülüyoruz. Herkesin Kdz. Ereğli'yi görmesini ve eksikliğini gidermesini istiyoruz" demişti.


   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı