Gündem Haberleri

  İzmir'de koli bantlı vahşet

  Taylan YILDIRIM/İZMİR, (DHA)
  17.11.2009 - 10:57 | Son Güncelleme:

  İZMİR'in Çiğli İlçesi'nde 61 yaşındaki İlyas Saygılı, dükkanını kiralamak isteyen apartman komşusu 29 yaşındaki G.Ö., tarafından dere yatağında elleri koli bandıyla bağlandıktan sonra başı taşla ezilerek öldürüldü.

  Saygılı'nın cesedinin üzerini taşlarla kapatan G.Ö.'nün polisteki ifadesinde komşusu için, “Dünya iyisi bir insandı” dediği öğrenildi.
  Geçen Perşembe günü akşam saatlerinde camiye gitmek için evinden çıkan İlyas Saygılı'dan bir daha haber alınamadı. Aramalarına rağmen bulunamayan işçi emeklisi İlyas Saygılı için, yakınlarının kayıp başvurusunda bulunmasıyla polis araştırma başlattı.

  ELLERİNDEKİ ÇİZİKLER ELE VERDİ

  İlyas Saygılı'nın yakın çevresini ve ilişkide bulunduğu kişileri araştırmaya başlayan polis, emeklinin yeni taşındığı apartmandaki komşusu G.Ö. ile dükkanını kiralamak üzere pazarlık yaptığı bilgisini edindi. Soruşturmayı bu yöne kaydıran ekipler, hurdacılık yapan G.Ö.'nün ifadesine başvurdu. Ellerindeki çizikler bulunan ve çelişkili bilgiler veren G.Ö., gözaltına alınarak götürüldüğü Cinayet Büro Amirliği'nde suçunu itiraf etti.

  BAŞINI TAŞLA EZMİŞ

  Çiçekçinin kullandığı dükkanını, kirasını ödemediği gerekçesiyle boşalttıran İlyas Saygılı'nın, olay günü camiye giderken yolda G.Ö. ile karşılaştığı tespit edildi. Saygılı'nın, dükkanını kiralamasını istediği G.Ö.'yle yürüdükleri sırada tartışmaya başladıkları öğrenildi. Tartışma sırasında G.Ö.'nün dere yatağına götürdüğü İlyas Saygılı'nın ellerini koli bandıyla bağladıktan sonra başını taşla ezdiği ardından da üzerini taşlarla kapattığı ortaya çıktı.

  Sorgusunda suçunu itiraf eden G.Ö.'nün, Saygılı'nın dünyalar iyisi bir insan olduğunu, konuştukları sırada ittirdiğini, onun da yere düşerek hayatını kaybettiğini söylediği öğrenildi. Hastanede psikolojik tedavi gördüğü de bildirilen G.Ö., işlemlerin ardından sevkedildiği nöbetçi mahkemece tutuklandı.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı