Gündem Haberleri

  İzmir'de 35 hektar orman yandı

  Hürriyet Haber
  30.07.2001 - 11:13 | Son Güncelleme:

  İzmir'in Karşıyaka İlçesi Yamanlar Köyü Karagöl mevkiinde çıkan orman yangınında 35 hektarlık alan yandı. Yangın bölgesinde incelemelerde bulunan İzmir Valisi Alaaddin Yüksel, gazetecilere yaptığı açıklamada, alınan her türlü etkili tedbire rağmen sorumsuz insanların davranışlarının orman yangınına neden olduğunu belirtti. Vali Yüksel, şöyle konuştu:

  ''İzmir'de aldığımız tüm etkili tedbirlere rağmen maalesef bir süredir yangınlar çıkıyor. İnsan ihmali, bu yangınlarda söz konusu. İnsafsız, izansız ve de sorumsuz vatandaşların davranışları yangınlara neden olmaktadır. Yangın kontrol altına alınmıştır. Soğutma çalışmaları bazı yerlerde sürüyor. Çoketkili müdahalelere rağmen, maalesef 35 hektarlık alan yandı.''

  Vali Yüksel, yangının çıkma nedeninin henüz belirlenemediğini kaydederek, ''Yangına çoban ateşinin neden olduğu düşünülüyor. Yangında insan ihmali olduğu kesin'' dedi. 

  Yangın söndürme çalışmalarına, Orman Bölge Müdürlüğü'nün 250 kişiden oluşan 13 yer ekibi, 8 dozer, 12 arazöz, 2 helikopter, 6 uçak ve yöre köylerden gelen 100 kadar vatandaşın katıldığı bildirildi.

  Yangın bölgesinde, İzmir Valisi Yüksel'in yanı sıra İl Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Feyyaz Alev ve İzmir Büyükşehir BelediyesiArama Kurtarma Servisi (AKS 110) Daire Başkanı Fuat Barandır da incelemelerde bulundu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı