Gündem Haberleri

  İşte iptal edilen İDO seferleri

  İSTANBUL / DHA
  11.01.2010 - 08:02 | Son Güncelleme:

  Lodos nedeni ile İstanbul Deniz Otobüsleri'nin (İDO) iç ve dış hatlarda bazı seferleri iptal edildi.

  İŞTE 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ

  Deniz Otobüsleri Dış Hat İptal Seferler:

   

  Pendik - Yalova

   

  Yalova - Pendik

   

  Armutlu - Armutlutk / Yenikapı - Bostancı

   

  Yalova - Yenikapı

   

  Bandırma - Yenıkapı - Bostancı

   

  Pendik - Yalova

   

  Yalova - Pendik

   

  Deniz Otobüsleri İç Hat İptal Seferler:

   

  Bostancı - Kadıköy - Yenikapı - Bakırköy Hattı

   

  Bostancı - Kabataş Hattı

   

  Avcılar Seferleri

   

  Pendik - Kartal - Bostancı Seferleri

   

  Kartal Yolava Hattı

   

  Boğaz Hattı

   

  MARMARA’DA KUVVETLİ LODOS UYARISI

   

  Türkiye’nin büyük bir bölümünde yağış bekleniyor. Meteoroloji, Marmara’da kuvvetli lodos uyarısında bulundu.

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre; Türkiye’nin büyük bir bölümünde yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor. Yağışlar; genellikle yağmur ve sağanak, sabah saatlerinde iç bölgelerin yüksekleri ile öğle saatlerinden sonra Doğu Anadolu’nun kuzeyinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde doğu bölgelerimizde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis görüleceği tahmin ediliyor.


  Hava sıcaklığı iç ve batı bölgelerinde 5 ila 7 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.


  Rüzgar ise geellikle güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, sabah saatlerinde Marmara’nın güney ve doğusunda kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esecek.

   

  KUVVETLİ RÜZGAR VE DON UYARISI

   

  Rüzgarın; sabah saatlerinde Marmara’nın güney ve doğusunda güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler, ulaşımda aksamalar, çatı uçması vb) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

  sabah ve gece saatlerinde doğu bölgelerimizde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ulaşımda aksamalar, v.b.) başta sürücüler olmak üzere, ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

   

  BÖLGELERE GÖRE HAVA DURUMU

   

  Bölgelere göre hava durumu şöyle tahmin ediliyor:

  MARMARA: Parçalı çok bulutlu, bölgenin doğusu aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, sabah saatlerinde Bursa ve Bilecik'in yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgar; sabah saatlerinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esecek. Bursa ili başta olmak üzere bölge genelinde soba ve doğalgaz zehirlenmelerine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.


  EGE: Parçalı çok bulutlu, bölgenin iç kesimleri (Afyon, Kütahya, Uşak, Denizli) ile sabah saatlerinde bölge geneli yağışlı geçecek. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, sabah saatlerinde Afyon, Uşak ve Kütahya'nın yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

  AKDENİZ: Parçalı çok bulutlu, doğusu ile sabah saatlerinde bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, sabah saatlerinde Isparta ve Burdur'un yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.


  İÇ ANADOLU: Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların; genellikle yağmur, bu sabah saatlerinde kuzeyinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah saatlerinde hafif buzlanma ve don olayı görülecek.


  BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların; genellikle yağmur, sabah saatlerinde iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.


  DOĞU ANADOLU: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra bölgenin kuzey ve batısı yağışlı geçecek. Yağışların: genellikle yağmur, Erzincan ve Tunceli'nin yüksekleri ile bölgenin kuzeyinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis görülecek.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra bölgenin kuzey ve batısı aralıklı yağmurlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer yer sis görülecek.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı