GeriGündem İşte caninin son hali
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İşte caninin son hali

İşte caninin son hali

İnfaz görüntülerini internette yayınlanıp canlı olarak yakalanan ilk DEAŞ terör örgütü üyesi Abdulkhaleq Abdulqader Ali'nin sorgusu sürüyor. Parmak içi alınması için Emniyet'e getirilen Ali'nin son hali de fotoğraflandı.

DEAŞ terör örgütünün yayınladığı infaz görüntülerinde öz kardeşi Abdulkadir Abdurrahman’ı kafasına silahla ateş ederek öldüren ve görüntüleri sosyal medyada terör örgütünün propagandası haline getiren Irak uyruklu örgüt üyesi Abdulkhaleq Abdulqader Ali parmak izi alınması için Melikgazi İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi.  Parmak izinin alınmasının ardından DEAŞ’lı terörist,sorgulanmak üzere tekrar Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Ali'nin son hali de fotoğraflandı.

KAYSERİ'DE YAKALANMIŞTI

Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri, 2016 yılında DEAŞ terör örgütü emirlerinden aldığı talimatla DEAŞ terör örgütüne muhalif olan öz kardeşi Abdulkadir Abdurrahman’ın kafasına silahla ateş ederek infaz eden ve bu infaz görüntülerini DEAŞ terör örgütünün propagandası amacıyla sosyal medyadan yayan Irak uyruklu Abdulkhaleq Abdulqader Ali’nin yasadışı yollardan ülkeye giriş yaptığı ve Kayseri’ye geldiğini belirleyerek operasyon başlatmıştı. Yapılan operasyon kapsamında DEAŞ’lı terörist polis ekipleri tarafından yapılan çalışma sonucu yakalanmıştı. Operasyonu genişleten ekipler örgüt üyesiyle bağlantılı olduğu belirlenen Yusuf Mustafa, Sabir Kurdi ve Mohammed Khurais’i yakalayarak, gözaltına almıştı. Abdulkhaleq Abdulqader Ali’nin, infaz görüntüleri internette yayınlanıp canlı olarak yakalanan ilk DEAŞ terör örgütü üyesi olduğu öğrenildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle