Gündem Haberleri

  İstanbul'u Dinliyorum

  Hürriyet Haber
  16.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Nilgün GEDİKOĞLU

  YÖNETENLERİN DİKKATİNE

  Çocuklar oyun parkı istiyor

  KÜÇÜKÇEKMECE

  Birçok semtte okurlarımız yeşil alana, çocuklar için oyun parkına hasret. Küçükçekmece Cennet Mahallesi halkı da, çocukları için oyun alanı istiyor.

  Bizi arayan okurumuz, en son 26 yıl önce kendisinin de aralarında bulunduğu çevre halkı tarafından bir park yaptırıldığını belirtiyor. İki salıncağı ve bir kaydırağı olan parka onca yıl boyunca gelip geçen belediyeler tek bir çivi çakmamış. Okurumuz, ‘‘ Torunlarımız için 2000'li yıllara yakışır yeni çocuk parklarının yapılmasını istiyoruz’’ diyor.

  Yönetenlerin dikkatine...

  Şoför neden kızdı?

  BEŞİKTAŞ-BEBEK

  Sarıyer - Eminönü 25 E seferini yapan 92-341 no.lu otobüs, 11 Mayıs Perşembe günü, sabah saat 10.00 - 10.30 arası boş olduğu halde, bekleyenlerin, ellerini kollarını sallayıp koşuşturmalarına, 'bizi de al' hareketlerine rağmen, hızla gecerek, Bebek - Beşiktaş arasındaki üç durakta durmadı. Duraktakiler de neden cezalandırıldıklarını anlamadılar..

  Misk-i Amber Sokak ne kokuyor?

  FENERBAHÇE

  Fenerbahçe'den bize faks gönderen okurumuz, Kurbağalıdere'ye komşu bölge halkının yıllardır tekrarladığı şikayeti dile getiriyor: ‘‘Politik kaygılar ve çatışmalar, yıllardır tahammülü imkansız bir koku ile yaşamamıza, yabancı misafirlerimizden utanmamıza değer mi?’’. Okuyucumuz derenin yanındaki Misk-i Amber Sokak'ta oturduğunu belirterek, 'bu ne biçim çelişkidir?' diye de soruyor. Kurbağalıdere yıllardır aynı. Değişecek gibi de görünmüyor. Belki de okuyucumuz Kadıköy Belediyesi'ne başvurarak, sokak adının değiştirilmesini talep edebilir.

  Kesif lağım kokusu

  EMİNÖNÜ

  Bir okurumuz, gönderdiği e-mail'inde, İstanbul'un en tarihi, en turistik bölgelerinden birindeki bir olumsuzluğa dikkat çekiyor:

  Eminönü Deniz Otobüsleri İskelesi karşısındaki Eminönü Yeraltı Geçiti'nin yaya trafiğinin yoğunluğuna dikkat çeken okurumuz, geçitteki kesif lağım kokusundan şikayet ediyor. Sıcak günlerde daha da ağırlaşan kokuya bir çare bulunmasıni isteyen okurumuz, özellikle burnunu tıkayan turistleri gördükçe rahatsız olduğunu ifade ediyor.

  Mezarlıkların durumu

  KARACAAHMET

  Bir okurumuz, toplumsal yapımızın ve sahip olduğumuz değerlerin bir göstergesinin de mezarlıklar olduğuna dikkat çekerek mezarlıkların bakımsızlığından şikayet ediyor. ‘‘Ölülerimize bile sahip çıkamadığımızı görmek beni üzüyor’’ diyen okurumuz, mezarlıklardaki çöpler, atılmış içki şişeleri, düzensiz ve çarpık yapılaşma ve yolların durumundan söz ederek bir örnek olarak Karacaahmet Mezarlığı'nı gösteriyor.

  Asfalt isteniyor

  ZEYTİNBURNU

  Zeytinburnu'ndan bir okurumuz, Çırpıcı Mahallesi, Çınar Sokak'ın (hastane inşaatının yanı) durumunu anlatıyor. Yol çalışması yüzünden sokağın köstebek yuvasına döndüğünü anlatan okurumuz, bu sokağın daha önce de asfaltlanmamış olduğuna dikkat çekerek en azından bu kez çalışmanın ardından asfaltlanmasını semt sakinleri adına istiyor.

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı