Gündem Haberleri

  İstanbul'da yine aynı acı! Bu sefer 17 yaşındaki genç kız...

  Hakan ALKAN-Hürriyet.com.tr-Sinan BİLGİLİ/DHA
  16.06.2017 - 12:54 | Son Güncelleme:

  İnşaat alanlarının gün geçtikçe çoğaldığı İstanbul'un yeni çilesi haline gelen hafriyat kamyonları ve beton mikserleri can almaya devam ediyor. Acı haber bu sefer de Arnavutköy'den geldi.

  Arnavutköy'de bir hafriyat kamyonu yolun karşısına geçmeye çalışan 17 yaşındaki genç kıza çarparak ölümüne neden oldu. Olay yerine gelen genç kızın yakınları sinir krizleri geçirdi. 

  İSTANBUL'DA TERÖR ESTİRİYORLAR

  İstanbul Kadıköy'de de hafriyat kamyonlarının sokak aralarından geçmeye çalışması sonucu 2 genç yaşamını yitirmişti. Sarıyer'de de yine bir hafriyat kamyonunun çarpması sonucu 5 yaşındaki çocuk hayatını kaybetmişti.

  SIRADAKİ KÖTÜ HABER BEYLİKDÜZÜ'NDEN Mİ GELECEK?

  Eyüp-Kemerburgaz yolu üzerinde hafriyat toprağı taşıyan kamyonların yaşattığı trafik çilesi ve yaptığı kazalar gündemdeki yerini korurken bu sefer de İstanbul'un yeni yerleşim yerlerinden biri olan Beylikdüzü’nde vatandaşlar aynı konudan şikayetçi olmaya başladı.
  İstanbulda yine aynı acı Bu sefer 17 yaşındaki genç kız...


  ARTIK ANA YOLLAR YETMİYOR ARA YOLLARDA DA TERÖR ESTİRİYORLAR

  Özellikle Kavaklı, Yakuplu ve Gürpınar bölgelerini birbirine bağlayan Batı Trakya Bulvarı üzerinde bulunan ışıklara yakalanmak istemeyen kamyon şoförlerinin adeta terör estirmesinden dolayı çok sayıda vatandaş şikayetçi. Ana yolları kullanmak yerine hedeflerine daha çabuk gitmek isteyen kamyon ve mikser şoförleri, kasislere ve trafik ışıklarına yakalanmamak için bir arabanın bile zor geçeceği ara sokaklara girip hız sınırlarını aşarak insanların can ve mal güvenliğini tehlikeye atıyorlar. Birçok otomobil sahibinin aynasını kırıp yollarına devam eden şoförlerle ilgili ise henüz bir önlem alınmadı.

  GÖZLER İBB'DE

  Konuyla ilgili şikayetler üzerine Beylikdüzü Belediyesi bu durumdan şikayetçi olan bir kaç cadde ve sokak için zabıta ekipleri tarafından rapor hazırlayacaklarını belirterek, yapabileceklerinin sadece söz konusu cadde ve sokaklara hız kesici kasis yerleştirip yeni asfalt dökmek olduğunu açıkladı. Bu durumun yetkileri dışında olduğunu söyleyen belediye yetkilileri, ara sokaklara giren kamyon ve beton mikserlerinin engellenmesinin sadece İBB Ulaşım Daire Başkanlığı'nın sorumluluğunda olduğunu belirttiler.

  Etiketler: beton mikseri , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı