Gündem Haberleri

  İstanbul'da hortum alarmı

  Fatma AKSU / İSTANBUL
  07.08.2014 - 01:29 | Son Güncelleme:

  İstanbul’da bu yaz sık sık görülen ani ve şiddetli yağışların bugün de kenti etkisi altına alması bekleniyor. Yetkililer ise yine hortum uyarısında bulundu.

  METEOROLOJİ Genel Müdürlüğü ve AKOM meteoroloji birimleri, bugün İstanbul genelinde şiddetli rüzgâr ve yağış uyarısı yaptı. Sabah saatlerinden akşama kadar kısa süreli ve çok şiddetli yağmur geçişleri beklendiğini ifade eden yetkililer, İtfaiye, AKOM, İSKİ, ATIK Müdürlüğü ekiplerinin kritik noktalarda hazır bekletildiğini söyledi. Yağmurların genelde kısa zaman diliminde (7-15 dakika) dolu, hortum ve şiddetli rüzgârlara neden olacağı ifade edildi.

  YOLLAR GÖL OLACAK

  Bölgesel olarak gök gürültüsü, şimşek çakması ve yıldırım düşmesi gibi olayların görüleceği tahmin ediliyor. Yağışın yollarda göllenmelere, kod seviyesinin altında kalan kesimlerde ise su baskınlarına neden olabileceği uyarısı yapıldı. Uzmanlar, ayrıca rüzgârın yağış anında poyraz ve yıldız yönlerinden sert, saatte 20-55 km hıza ulaşacak rüzgârın deniz seferlerini aksatması, muhtemel hortumla çatı ve tabela uçmasına neden olması beklendiğini kaydetti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı