Gündem Haberleri

  İstanbul'da hava şaşırtacak... Aşırı sıcaktan sağanağa...

  Hürriyet Haber
  25.07.2017 - 10:44 | Son Güncelleme:

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre, aşırı yağışlarla birlikte sel felaketinin yaşandığı İstanbul'da bir süredir mevsim normalleri civarında seyreden hava sıcaklığı artarak 35 dereceleri bulacak. İstanbul'da cuma gününden itibaren sağanak etkili olacak.

  Bir süre böyle devam etmesi beklenen aşırı sıcaklar, cumadan itibaren ise sağanağın etkisini göstermesiyle düşerek, mevsim normalleri seviyesine inecek.
  Son tahminlere göre, bugün kentte son dönemin en sıcak günü yaşanacak. Derecelerin 34'ü göstereceği kentte hissedilen sıcaklık 35 dereceyi bulacak. Ayrıca, rüzgarın da saatte 4 kilometre civarında esmesiyle bunaltıcı hava etkili olacak.

  Kentte cumaya kadar ise sıcağın etkisini sürdürmesi bekleniyor. Buna göre İstanbul'da yarın ve perşembe en düşük sıcaklığın 23, en yüksek ise 33 derece olması öngörülüyor. Ayrıca, az bulutlu havanın perşembe günü parçalı bulutlu olacağı tahmin ediliyor. Aynı gün rüzgar hızının saatte 21 kilometre civarına çıkmasıyla İstanbulluların biraz olsun serinlemesi bekleniyor.

  - Cuma sağanak geliyor
  İstanbul'da cumadan itibaren ise sağanakla birlikte sıcaklıkların 5 derece kadar düşeceği öngörülüyor. Bu kapsamda cuma günü kentte sıcaklığın en düşük 22, en yüksek ise 29, cumartesi de en düşük 22, en yüksek 30 derece olacağı tahmin ediliyor.
  Rüzgar hızının ise saatte 17 ila 21 kilometre arasında değişmesi bekleniyor.

   

  SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

  Son 24 saatte ne oldu? (24.07.2017-2)İşte 'Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..

   

  Etiketler: İstanbul , cuma , sağanak , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı