Gündem Haberleri

  İstanbul'da büyük operasyon... Onlarca kişi gözaltında

  Çetin AYDIN/İSTANBUL
  03.02.2018 - 14:27 | Son Güncelleme:

  İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri, terör örgütü DEAŞ'a yönelik 10 ilçede düzenlediği operasyonda 77'si yabancı uyruklu 82 kişiyi gözaltına aldı.

  İstanbul İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, terör örgütü DEAŞ'ın yabancı savaşçılarının Irak ve Suriye'ye giriş çıkışlarını koordine eden, lojistik destek sağlayan örgüt üyesi Türklerle ilgili bilgiye ulaştı.

  Bu bilgi üzerine teknik ve fiziki takip başlatıldı. Yapılan çalışmada, örgüt üyesi Türklerin, örgütün yabancı uyruklu savaşçılarına Türkiye'de bulundukları sırada lojistik destek sağladıkları, bu savaşçıların Irak ve Suriye'deki çatışma bölgelerine geçişlerini sağladıkları belirlendi. 

  Çalışmaların ardından, 10 ilçede, 16 adrese Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü Operasyon Timleri ve Özel Harekât timleri dün gece saat 23.30 sıralarında operasyon düzenledi. 5'i Türk, 77'si yabancı toplam 82 DEAŞ üyesi gözaltına alındı.

  Operasyonda gözaltına alınan bazı örgüt üyelerinin çatışma bölgelerine gidip geldikleri ve Türkiye'de eylem hazırlığı içinde oldukları ileri sürüldü. Sağlık kontrolünden geçirilen 82 kişi, sorguya alındı. 

  İstanbulda büyük operasyon... Onlarca kişi gözaltında

  SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

  Son 24 saatte ne oldu? (03.02.2018)İşte 'Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı