GeriGündem İstanbul'da büyük operasyon... Onlarca kişi gözaltında
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  13
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İstanbul'da büyük operasyon... Onlarca kişi gözaltında

İstanbul'da büyük operasyon... Onlarca kişi gözaltında

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri, terör örgütü DEAŞ'a yönelik 10 ilçede düzenlediği operasyonda 77'si yabancı uyruklu 82 kişiyi gözaltına aldı.

İstanbul İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, terör örgütü DEAŞ'ın yabancı savaşçılarının Irak ve Suriye'ye giriş çıkışlarını koordine eden, lojistik destek sağlayan örgüt üyesi Türklerle ilgili bilgiye ulaştı.

Bu bilgi üzerine teknik ve fiziki takip başlatıldı. Yapılan çalışmada, örgüt üyesi Türklerin, örgütün yabancı uyruklu savaşçılarına Türkiye'de bulundukları sırada lojistik destek sağladıkları, bu savaşçıların Irak ve Suriye'deki çatışma bölgelerine geçişlerini sağladıkları belirlendi. 

Çalışmaların ardından, 10 ilçede, 16 adrese Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü Operasyon Timleri ve Özel Harekât timleri dün gece saat 23.30 sıralarında operasyon düzenledi. 5'i Türk, 77'si yabancı toplam 82 DEAŞ üyesi gözaltına alındı.

Operasyonda gözaltına alınan bazı örgüt üyelerinin çatışma bölgelerine gidip geldikleri ve Türkiye'de eylem hazırlığı içinde oldukları ileri sürüldü. Sağlık kontrolünden geçirilen 82 kişi, sorguya alındı. 

İstanbulda büyük operasyon... Onlarca kişi gözaltında

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR


Yorumları Göster
Yorumları Gizle