Gündem Haberleri

  Hava durumu İstanbul ve yurt genelinde nasıl olacak?

  İHA
  04.02.2018 - 10:25 | Son Güncelleme:

  Hava durumu verileri, bugün Türkiye genelinde sıcaklıkların mevsim normallerinde seyredeceğini açıkladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, İstanbul ve Ankara'da hava durumu, mevsim normallerinde seyredecek. Dün İstanbul'da yaşanan lodos ise bugün etkisini kaybedecek. İşte, yurt genelinde günün hava durumu bilgileri ve detaylı bilgiler

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, İstanbul'da bugün hava parçalı bulutlu ve 10 derece olacak. Bugün yağış ise beklenmiyor. İstanbul’da pazar günü etkili olan lodos nedeniyle Atatürk Havalimanı’na inmek isteyen uçaklar, dakikalarca havada tur atmıştı. Tahminlere göre bugün bu tarz bir durum yaşanması ise beklenmiyor.

  Hava durumu İstanbul ve yurt genelinde nasıl olacak
  İstanbul'u adeta çepeçevre kuşatan yağış yüklü bulutlar, pazar gün meteoroloji radarına böyle yansımıştı.

  Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacak ve mevsim normallerinin üzerinde seyredecek.

  İstanbulda fırtına Zeytinburnu sahilinde gemi karaya oturduİstanbul'da fırtına! Zeytinburnu sahilinde gemi karaya oturdu

  Rüzgarın, Genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ile Ege, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (40-80 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

  LODOS UÇAKLARA ZOR ANLAR YAŞATTI

  İstanbul’da pazar günü etkili olan lodos nedeniyle Atatürk Havalimanı’na inmek isteyen uçaklar, dakikalarca havada tur attı. Lodos nedeniyle zor anlar yaşayan uçaklardan bir tanesi ise pisti "pas" geçti.bir uçak ise yakıt kritiğine girdiği için Ankara’ya yönlendirildi.

  Lodos nedeniyle Atatürk Havalimanı’ndaki pistlerin yönü de değiştirilirdi. İnişler Ataköy-Florya istikametinden gerçekleştirilirken, kalkışlar ise Sefaköy-Florya yönünde düzenlendi. İniş ve kalkış yapacak uçaklar arasındaki mesafe arttırılırken, iniş için sıraya giren uçaklar da İstanbul hava sahasında yoğunluğa neden oldu. Uçakların sıraya girdiği o anlar kameralara ve radar ekranlarına yansıdı. Kayıtlarda uzun uçak kuyruğu oluştuğu görüldü. Atatürk Havalimanına inmek için sıraya giren uçaklar rüzgar nedeniyle ortalama 30 ila 45 dakika arasında gecikmeli olarak iniş yapabildi.

  SEFER İPTALLERİ 

  İstanbul Deniz Otobüsleri(İDO) ve Bursa Deniz Otobüsleri (BUDO) de, olumsuz hava şartları nedeniyle pazar günü bazı seferlerini iptal ettiğini duyurdu.
  İptal edilen seferler şunlardı:

  İDO
  12:30 Bostanci - Yenikapi - Bandirma Deniz Otobüsü
  12:30 Bandirma - Yenikapi Hızlı Feribot
  12:30 Bursa-Yenikapi-Kadiköy Deniz Otobüsü
  12:50 Kadikoy-Yenikapi-Bursa Deniz Otobüsü
  13:30 Bursa-Armutlu-Armutlutk-Yenikapi-Kadiköy Deniz Otobüsü
  14:30 Bursa-Armutlu-Armutlutk-Yenikapi-Kadiköy Deniz Otobüsü
  15:30 Bandirma - Yenikapi - Bostanci Deniz Otobüsü

  BUDO
  12:30 tarihindeki İstanbul (Eminönü/Sirkeci) - Bursa (Mudanya) seferi
  13:00 tarihindeki Bursa (Mudanya) - İstanbul (Eminönü/Sirkeci) seferi
  14:30 tarihindeki İstanbul (Eminönü/Sirkeci) - Bursa (Mudanya) seferi
  14:30 tarihindeki İstanbul (Eminönü/Sirkeci) - Armutlu (İhlas) seferi
  15:55 tarihindeki Armutlu (İhlas) - Bursa (Mudanya) seferi

  İstanbul’da etkili olan lodos, uçaklara zor anlar yaşatıyorİstanbul’da etkili olan lodos nedeniyle Atatürk Havalimanı’na inmek isteyen uçaklar, dakikalarca havada tur attı. Lodos nedeniyle zor anlar yaşayan uçaklardan bir tanesi ise pisti "pas" geçti. Atatürk havalimanında iniş için adeta sıraya giren uçaklar ise kameralara yansıdı.

  BURSA'DA TELEFERİK SEFERLERİ İPTAL EDİLMİŞTİ

  Bursa-Uludağ arasında alternatif ulaşımı sağlayan teleferik de, olumsuz hava koşulları nedeniyle pazar günü çalışmadı. Dünyanın tek halatlı uzun teleferikleri arasında gösterilen ve 20 saniyede bir 8 kişilik vagonların sefer yaptığı Uludağ'a yolcu taşıyan teleferik, şiddetli rüzgar nedeniyle 3 gündür çalışmıyor. Bursa Teleferik AŞ'den yapılan açıklamada, "Tesisimiz şiddetli rüzgar sebebiyle bugün(pazar günü) kapalı olacaktır." ifadesi kullanıldı.

  İŞTE İL İL SON DURUM

  Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

  Ankara: Parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra ve gece saatlerinde hafif yağmur ve sağanak yağışlı 10

  İstanbul:Parçalı ve çok bulutlu. Yağış beklenmiyor. 10

  İzmir: Çok bulutlu, sağanak yağışlı 17

  Adana:Parçalı ve çok bulutlu 18

  Antalya:Parçalı bulutlu 20

  Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 12

  Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 13

  Erzurum:Parçalı ve çok bulutlu 4 

  Diyarbakır: Parçalı bulutlu 14

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı