Gündem Haberleri

  İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde “eğitimde dijital dönüşüm” konferansı

  Hürriyet Haber
  24.12.2014 - 14:10 | Son Güncelleme:

  İstanbul Bilgi Üniversitesi Halka İlişkiler son sınıf öğrencilerinin düzenlediği “Eğitimde Dijital Dönüşüm” konferansı 15 Aralık 2014 Pazartesi günü santralistanbul Kampüsü’nde gerçekleşti. Konferansta; akademi, sivil toplum, özel sektör gibi konunun farklı alanlarından uzman kişileri ağırlayan Halka İlişkiler son sınıf öğrencileri, konferans sonunda “Eğitimde Dijital Dönüşüm Manifesto ”sunu yazdılar.

  İki bölümden oluşan konferans, İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi dekanı Prof. Dr. Halil Nalçaoğlu’ nun eğitimde dijitalleşmeye önem veren konuşması ile başladı. Programın ilk bölümünde İntel İş Geliştirme Müdürü Göker Öztürk, Intel’in eğitimde dijital dönüşüme getirdiği yeni açılımlardan, Khan Academy Türkçe Direktörü Alp Köksal kar amacı gütmeyen bir organizasyon olarak webde ürettikleri eğlenceli ders anlatım videoları ile tüm dünyaya nasıl bir hizmet sunduklarından ve Kadir Has Üniversitesi Öğretim Görevlisi İsmail Hakkı Polat dersleri adeta bir yayına dönüştürdükleri tablet bilgisayar uygulamasından bahsetti. Programın ilk bölümü ise Turkcell Akademi İçerik ve Eğitim İş Ortaklığı İlişkileri Müdürü Nazlı Hepyaz İşeri ‘nin de katıldığı bir panelle sonlandı.

  İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde “eğitimde dijital dönüşüm” konferansı

  Programın ikinci bölümünde İstanbul Bilgi Üniversitesi Halkla İlişkiler Programı hocalarından Yrd. Doç.Dr. Erkan Saka eğitimde dijital dönüşümü yaratırken yeni araçların üretilmesi değil, var olan araçların kullanılması gerektiğinden bahsederken, Ercüment Büyükşener bu dönüşümü oluşması için ilham ve motivasyona ihtiyacımız olduğundan bahsetti. [e]instein Genel Müdürü Mert Kestek kurum içi eğitimlerde yeni çözümler olarak “oyunlaştırma”nın önemine dikkat çekerken, Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Görevlisi Işıl Boy ise internetin güvenli kullanılmasında dikkat edilmesi gereken konular üzerine konuşmasını yaptı. Programın ikinci bölümü İstanbul Bilgi Üniversitesi Uzem Koordinatörü Doç. Dr. Selcen Öztürkcan moderatörlüğünde gerçekleşen panel ile sonlandı.

  Konferans boyunca web üzerinden canlı yayın yapılırken, #egitimdedijital hashtagiyle sosyal medya mecralarından içerik paylaşımı ve soru-cevap alışverişi yapıldı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı