Gündem Haberleri

  İspanya'dan Türkiye'ye teşekkür

  A.A.
  18.05.2011 - 15:49 | Son Güncelleme:

  İspanya Dışişleri Bakanı Trinidad Jimenez, 5 Nisan'da Libya'da Muammer Kaddafi güçlerine bağlı askerler tarafından gözaltına alınan 4 gazeteciden biri olan İspanyol fotoğrafçı Manu Bravo'nun, serbest bırakılacağını açıkladı. Jımenez, yardımlarından dolayı Türk Büyükelçiliği'ne de teşekkür etti.

  Jimenez düzenlediği basın toplantısında, Bravo'nun serbest bırakılacağına ilişkin resmi yazının Libya yönetimi tarafından kendilerine ulaştırıldığını söyledi. İspanyol fotoğrafçının çok kısa bir süre içinde serbest bırakılmış olacağını kaydeden Jimenez, bu zamana kadar yürütülen diplomatik girişimlerde gösterdiği yardımlardan dolayı Libya'daki Türkiye ve Macaristan Büyükelçiliklerine de teşekkür etti.

  Jimenez, Bravo'nun serbest bırakılmasına ilişkin diplomatik müzakereleri yürütmek üzere Trablus'a gönderilen bir İspanyol diplomatın, Bravo'yu alarak Tunus sınırına kadar kendisine eşlik edeceğini söyledi.

  Libya yönetiminin, Bravo'nun gözaltına alınmasına gerekçe olarak "ülkeye izinsiz olarak girdi" şeklinde bir açıklama getirdiğini kaydeden Jimenez, İspanyol fotoğrafçının yaklaşık 100 avro ceza ödemek zorunda olduğunu belirtti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı