Gündem Haberleri

  İşitme Engelliler Federasyonu kayyuma gitti

  Ercan ATA, Ankara-DHA
  11.12.2014 - 13:10 | Son Güncelleme:

  İşitme Engelliler Federasyonu hakkındaki iddialar ve tartışmalara her gün bir yenisi ekleniyor. Başkan adayı olan 2 ismin engelleri olmadığı ve 2017'de Türkiye'de yapılacak İşitme ve Konuşma Engelliler Olimpiyatları için yapılacak yatırımlar için aday oldukları öne sürülmüştü. Şimdi ise başkan adayları yeterince imza toplayamayınca mükerrer duruma düştüler. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Spor Genel Müdürlüğü de seçim sürecine soruşturma açıyor.

  İşitme Engelliler Federasyonu Başkanı Osman Arslan'ın disiplin suçu nedeniyle 3 ay hak mahrumiyeti cezası alması sonucu; Yönetim Kurulu 20 Aralık'a olağanüstü genel kurul kararı almıştı.

  Başkanlık için müracaat tarihi olan dün 18.00'e kadar adaylar spor genel müdürlüğüne evraklarını teslim edemediler.

  SEÇİMLERE 3 ADAY GİRMEK İSTEDİ

  3 adaydan biri işlemler için geç kalınca adaylıktan düşmüştü. Genel kurulda oy kullanacak 180 delegeden imza toplayan diğer 2 adayın başkan adaylığı için aldıkları imzalar mükerrer duruma düşünce federasyon kayyuma gitti.

  Başkan adaylığı için imza toplaması gereken adayların aynı kişilerden imza alması nedeniyle, toplamaları gereken en az 30 imza sayısını bulamayınca, topladıkları imzalar geçersiz sayıldı ve mükerrer duruma düştüler.

  Bu gelişmeler üzerine Spor Bakanlığı ve Spor Genel Müdürlüğü seçim sürecine soruşturma açmaya karar verdi.

  Bu soruşturmanın ardından atanacak olan kayyum federasyonun kaderini belirleyecek. Yaşanan mükerrer imza olayında kasıt görülmesi halinde Bakanlık Türkiye İşitme Engelliler Federasyonu'nun özerkliğini kaldırabilir.

  İDDİA: ENGELLİ DEĞİLLER GÖZLERİ YATIRIM PARASINDA

  Federasyon seçimi hakkında, adayların engelli olmadığı yönündeki iddia dikkat çekmişti. İddiaya göre İşitme Engelliler Federasyonu başkanlığı için aday olan iki isim de engelli değildi. Adayların 2017'de Türkiye'de yapılacak İşitme ve Konuşma Engelliler Olimpiyatı'na yapılacak yatırımları düşünerek aday oldukları öne sürülmüştü.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı