Gündem Haberleri

  'İmamın evinden kadın çıktı' denmesin diye

  A.A
  30.04.2009 - 10:40 | Son Güncelleme:

  Trabzon'da hırsızlık yapan kadını evinden çıkarken gören imam Murat Yılmaz, komşuları ve mahalle sakinlerince yanlış anlaşılabileceğini düşünerek 1.5 ay süreyle kadından şikayetçi olmadı.

  Akçaabat ilçesi Yeni Mahalle İnönü Caddesi'nde oturan imam Murat Yılmaz'ın evine 1.5 ay önce giren Fatma Pınar, yaklaşık 5 bin 800 TL değerindeki altın hasır bilezik, kolye ve alyansları çaldı.

  Pınar'ı evden çıkarken gören imam Yılmaz, daha sonra girdiği evinden hırsızlık yapıldığını fark etti.

  Ancak mahalledeki bir camide imamlık yaptığı için yanlış anlaşılacağını düşünen Yılmaz, 1.5 ay süreyle zanlıdan şikayetçi olmadı.

  Komşuları ve mahalle sakinlerinin duymaması için polise ya da savcılığa gidip dilekçeyle şikayetçi olmayan imam Yılmaz, olayı sözlü olarak polise anlattı.
  Çalışma başlatan Akçaabat İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, zanlıyı yakaladı. Kadın, emniyete çağrılan imam Yılmaz tarafından teşhis edildi.

  İmam Murat Yılmaz, olay günü ikindi namazı sonrası yemek için evine geldiğinde Pınar'ı dairesinin kapısından çıkarken gördüğünü söyledi.

  Kadını, Halk Eğitim Merkezinde çalışan eşinin arkadaşlarından sandığını belirten Yılmaz, şunları kaydetti:
  “Kapı önüne gelince bir kadının evden çıktığını gördüm. Eşim, Halk Eğitim Merkezinde öğretmen olduğundan önce onun arkadaşıdır sandım. Evde yemeğimi yedikten sonra elbise değiştirmek için yatak odasına gittiğimde odanın karışık olduğunu ve eşimin altınlarının yerinde olmadığını gördüm. Olayı, yanlış anlaşılmalara sebep olabilir diye kimseye söylemek istemedim. Emniyetteki arkadaşlara da sözlü olarak bildirdim. Onlar da benimle irtibat halinde oldu. Pınar'ı yakalayınca beni aradılar. Emniyete giderek zanlıyı teşhis ettim.”

  “OLAYI EN YAKIN ARKADAŞIMA BİLE ANLATMADIM”

  Evinden hırsızlık yapan zanlının kadın olması ve eşinin olay sırasında evde bulunmaması nedeniyle mahalle sakinleri ile komşularınca yanlış anlaşılabileceğini düşündüğünü ifade eden imam Yılmaz, şöyle konuştu:
  “Olayı herkese doğru olarak anlatma fırsatı bulamayabilirdim. 'İmamın evinden kadın çıktı' denmesinden çekindim. İmamın evinden çıkan kadının kim olduğu belli değilse yanlış anlaşılmalara neden olabilir diye, olayı en yakın arkadaşıma bile anlatmadım.”


  Zanlı Fatma Pınar, emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı