Gündem Haberleri

  İkili ilişkilerde yaşanan travmalar

  Hürriyet Haber
  17.12.2009 - 16:28 | Son Güncelleme:

  İlişkilerde yaşanan yaralanmaların kişide meydana getirdiği travmalar hayat kalitesini nasıl düşürüyor? Boşanmaların giderek artış gösterdiği günümüzde ilişki sırasında yaşanan travmaların izi silinebilir mi? Bu yaralanmalar sonrasında baş gösteren 'yalnız kadınlar' sendromu nasıl tedavi edilir? Evliliğe cesareti kıran ilişki sırasında yaşanan travmalar ve uygulanan tedavileri uzmanlar ÜLKE TV'de 'İyi Bak Kendine' programında Uğur Canbolat'a değerlendirecekler.

  Neden giderek gençler evlilik sorumluluğundan kaçıyor, duygusal ilişkilerde baş gösteren kolay kaçışlar ve yaşanan travmalar konu edileceği İyi Bak Kendine programında genel açıdan travmanın ne olduğu, özellikle psikolojik travmaya neden olan duygusal yanlışların neler olduğu, travma sırasında kişinin yaşadığı duygu durumun nasıl olduğu konusu ele alınacak. Tavmadan etkilenme, yaralanma kişiye göre değişir mi? Travma sonrasında kişinin davranışları ne şekilde olur? Travma oluşturan en yaygın olaylar nelerdir?

  Duygusal travma ile diğer travmalarda EMDR tedavisi nasıl uygulandığı ve kişiye neler sağladığı gibi konuların ele alınacağı 'İyi Bak Kendine' programının konukları Memory Center Bağdat Caddesi Polikliniğinden Uzman psikolog Zehra Erol ile NPİSTANBUL Hastanesinden Psikiyatri Uzmanı Gökben Hızlı Sayar konuyu enine boyuna irdeleyecek ve cevaplar arayacaklar.

  Konuyla ilgili soruların canlı bağlantılar ile seyirci sorularının alınacağı ve 'iyibakkendine@ulketv.com.tr' adresine gelen e posta sorularının da stüdyo konuğu uzmanlar tarafından cevaplandırılacağı Ayhan Pala'nın yönetmenliğinde Uğur Canbolat'ın hazırlayıp sunduğu kendine iyi bakmak isteyenlerin 'Koruyucu Ruh Sağlığı' programı olan İyi Bak Kendine bu akşam saat 23.30'dan sonra ÜLKE TV'de..

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı