GeriGündem İki yıl önce Cumhuriyet çöktü mü?
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İki yıl önce Cumhuriyet çöktü mü?

Başbakan Tayyip Erdoğan, iki yıl öncesine kadar 29 Ekim resepsiyonlarında Çankaya'da milletvekillerine bir ayrım uygulanmadığını ifade etti.

Erdoğan, ‘‘Yani bundan önce Cumhuriyet inkıraza mı (çöküntüye) uğramıştı? Yoksa Cumhuriyeti yeni mi ilan ettik?’’ diyerek, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'e karşı sert bir çıkışta bulundu. Erdoğan, Tacikistan gezisinin son gününde gazetecilerin, çeşitli konulardaki sorularını yanıtladı. Erdoğan özetle şunları söyledi:

HALKIN RESEPSİYONU

Millet vicdanında bu konu cevabını bulmuştur. Eğer biz bunu daha fazla gündemde tutarsak cevabını vermiş olan milletimizi rahatsız ederiz. Ben cevabımı verdim siz rahat edin diyor millet bize. Ben milletvekili arkadaşlarıma kalkıp da illa katılmalısınız demem. Ama ben katılacağım. Bu bir cumhuriyet resepsiyonudur, halkın resepsiyonudur. Dolayısıyla halkın temsilcilerinin böyle bir ayrıma tabi tutulması çok ilginçtir. Kaldı ki, bu iki yıl öncesine kadar aynı binada böyle bir şey söz konusu değildi. İlk defa bu oluyor. Yani bundan önce Cumhuriyet inkıraza (çöküntü) mı uğramıştı? Milletvekilleri eşleriyle birlikte gittikleri zaman orada bir şeyler mi oluyordu? Yoksa Cumhuriyeti yeni mi ilan ettik? Sıkıntı burada.

İHL İÇİN SAMİMİYİZ

Biz bu konuda çok samimiyiz. Meslek okullarına yapılan adaletsizlik ortadan kaldırılsın istiyoruz. Biz ülkemizde gerilim olsun hiç istemedik. Bakın biz bunu 21. yasama döneminin sonunda Meclise getirecektik. Sayın Cumhurbaşkanımızın ricası üzerine bu döneme bıraktık. Bu bizim ne kadar olumlu yaklaştığımızı gösteriyor. Bu ülkenin evlatlarını birbirinden ayırmayalım. Hepsi bu ülkenin menfaati için gayret ediyor. Sonunda geliyor, bir üniversite imtihanına giriyor. Neticede başarabilirse üniversiteden mezun olur, başaramazsa mezun olamaz. Artık bunlarla bu ülkeyi meşgul etmeyelim.

İŞADAMLARINA DESTEK

Türkiye'nin artık sıçrayarak gitmesi lazım. Biz yürüyerek gidemeyiz. Çok ciddi mesafeler alacağız. Yeter ki ülkemi soyduğu yani hortumladığı noktasında tescilli olmasın. Bütün işadamlarına yardımcı olurum. Şimdi burada 200'e yakın işadamı var. Ben gelip şuraya yatırım yapacağım diyor. Cumhurbaşkanıyla niye görüştürüp, tanıştırmayayım?

NİHAİ KARAR KURULUN

Yap işlet devret (YİD) ile işletilen dört santral ile ilgili nihai kararı Enerji Piyasalarını Düzenleme Kurulu (EPDK) verecek. Kararda sonra gereken neyse o yapılır. Ayrım sözkonusu olmaz. Halkımıza bir sözümüz var: Tüyü bitmemiş yetimin hakkını er veya geç alıp, sahibine teslim edeceğiz. Bunun için elimizden geleni yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle