Gündem Haberleri

  İki eski başkan sokak ortasında çatıştı

  Hasan BÖLÜKBAŞ/AKSARAY, (DHA)
  25.11.2009 - 13:18 | Son Güncelleme:

  AKSARAY’da Ortaköy İlçesi’ne bağlı Harmandalı Beldesi’nin MHP’li eski Belediye Başkanı 41 yaşındaki Hacı Atac, daha önce birlikte hayvan alım satımı yaptığı ve iddiaya göre aralarında borç- alacak anlaşmazlığı bulunan merkeze bağlı Helvadere Beldesi’nin MHP’li eski Belediye Başkanı 40 yaşındaki İsa Tezgel ile Tezgel’in avukatı 55 yaşındaki Bayram Ali Kasal’ı sokak ortasında tabanca ile vurdu.

  Testislerinden yaralanan Tezgel ile sağ kasığından yaralanan Kasal, ambulansla Aksaray Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Atac da polisi telefonla arayarak, olay yerinde teslim oldu.

  1999- 2004 yılları arasında Harmandalı Belde Belediye Başkanlığı yapan Hacı Atac ile aynı dönem, Helvadere Belde Belediye Başkanlığı yapan İsa Tezgel, daha sonra bir dönem birlikte hayvan alım satımı ortaklığı yaptı. Ancak aralarında para anlaşmazlığı yaşanan taraflar bugün saat 11.00 sıralarında, Kergi mahallesi'ndeki Ziraat Bankası şubesi önünde karşılaştı. İddiya göre, MHP’li iki eski belediye başkanı arasında, aralarındaki para anlaşmazlığı nedeniyle tartışma çıktı. Tartışmaya Tezgel’in yanında bulunan avukatı Bayram Ali Kasal da katıldı.

  Tartışmanın büyümesi üzerine Hacı Atac, üzerinde bulundurduğu tabancayı çekeret Tezgel ve Kasal’ın üzerine ateş açtı. Testislerinden yaralanan Tezgel ile sağ kasığından yaralanan avukat Kasal, ambulansla Aksaray Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Yaralıların sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu belirtildi. Şu an çiftçilikle uğraşan Hacı Atac, olayın ardından telefonla polisi arayarak, ‘Ben iki kişiyi vurdum. Gelin beni alın’ dedi. Atac, olay yerine gelen polise suç aleti ile birlikte teslim oldu.

  Testislerinden yaralanan Tezgel’in ise şu an Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde matematik öğretmeni olarak görev yaptığı kaydedildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı