Gündem Haberleri

  Hürriyet'e saldıran 6 kişi gözaltında

  Hürriyet Haber
  09.09.2015 - 15:56 | Son Güncelleme:

  Pazar ve salı gecesi Hürriyet'e düzenlenen taşlı sopalı saldırılarla ilgili 6 kişi gözaltına alındı.

  Gözaltına alınanların kimlikleri henüz açıklanmadı.

  Hürriyete saldıran 6 kişi gözaltında

  İSTANBUL'DA 93 GÖZALTI
  İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada ise dün geceki yürüyüş ve protestolarda 'mala zarar verme' gerekçesiyle 93 kişinin gözaltına alındığı ifade edildi.

  Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

  "Ülkemizde son zamanlarda meydana gelen terör olayları ile ilgili olarak ilimizde de Salı günü bir takım yürüyüş ve protesto eylemleri gerçekleştirilmiştir. Terör eylemlerine tepki anlamında yapılan yürüyüşler genellikle sağduyu içerisinde ve sorunsuz olarak tamamlanmıştır. Ancak bazı ilçelerimizde parti binaları, basın kuruluşları ile iş yerlerine ızrar meydana gelmiş, olaylar esnasında herhangi bir can kaybı ve ciddi yaralanma olmamıştır."

  "Mala zarar verme olayları ile ilgili suç işledikleri tespit edilen 93 kişi gerekli adli işlemlerin yapılması için gözaltına alınmıştır. İl genelinde alınan üst düzey güvenlik tedbirleri kararlı ve dikkatli bir şekilde uygulanmaya devam edilecek olup, vatandaşlarımızdan kendilerini sokağa çekmeye yönelik provokasyonlara itibar etmemelerini sağduyulu davranmalarını ve güvenlik güçlerimize yardımcı olmalarını bekliyoruz."

  Son Dakika Haberler

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı