Gündem Haberleri

  Hollywood'un en kötü yatırımları

  Hürriyet Haber
  20.11.2009 - 03:53 | Son Güncelleme:

  Filmlerde oynadıkları roller için büyük miktarlarda paralar kazanan, ancak filmleri iş yapmadığı için ‘Hollywood'un en kötü yatırımları’ olarak nitelendirilen oyuncular belli oldu.

  İŞTE KENDİSİ KAZANIP YAPIMCILARIN KASASINI BOŞALTAN ÜNLÜLER

  ABD’de yayımlanan Forbes dergisi, geçtiğimiz günlerde yayınladığı ‘En çok kazandıran Hollywood yıldızları’ listesi’nin ardından, şimdi de ‘Aşırı ücretli yıldızlar’ listesini yayınladı. Filmleri gişelerde beklenen hasılatı yapmayan ve ‘Hollywood'un en kötü yatırımları’ olarak nitelendirilen oyuncular listesinde başı Will Ferrel çekti. ‘Saturday Night Live’ adlı TV programıyla üne kavuşarak Hollywood’a adım atan Ferrel, aldığı her 1 dolara karşılık yapımcılara yalnızca 3.29 dolar kazandırdı. Ferrel’in başrolünü oynadığı, Türkiye’de ‘Kayıp Ada’ adıyla gösterime giren ‘Land of the Lost’ filmi, yapımcılara yaklaşık 100 milyon dolara maloldu. Ancak filmin dünyadaki gişe hasılatı 65 milyon doları geçemedi.

  Forbes dergisinin, geçtiğimiz günlerde açıkladığı ‘En çok kazandıran Hollywood yıldızları’ listesinde, İngiliz asıllı Avustralyalı oyuncu Naomi Watts, film yapımcılarının kendisi için ödediği 1 dolar karşılığında, yapımcılara 44 dolar kazandırarak birinci sıraya oturmuştu.

  İşte ‘çok kazanan ama az kazandıran’ oyuncular:

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı