Gündem Haberleri

  Hollanda'da hücrelere iki kişi konamadı

  Hürriyet Haber
  02.10.2003 - 17:56 | Son Güncelleme:

  Hollanda'da cezaevlerindeki hücre sıkıntısına çözüm arayışları çerçevesinde, hükümetin daha önce kabul ettiği karar uyarınca dün yürürlüğe konulan, bir hücreye iki mahkum yerleştirilmesi uygulaması başlamadan ertelendi.

  Erteleme kararının, cezaevi personelinin örgütlü olduğu sendikadangelen itiraz üzerine alındığı bildirildi.

  Sendika, cezaevi personelinin güvenliği güvenceye alınmadan böyle bir uygulamanın başlatılmasının sorunlara yol açabileceğini öne sürerek, kararın ertelenmesini istedi. Sendika, cezaevi personelinin güvenliği açısından önlemler üst düzeye çıkarıldıktan sonra bu uygulamanın başlatılabileceğini bildirdi.
  Adalet Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, uygulamanın hangi tarihekadar ertelendiği konusunda bilgi verilmedi.Açıklamada, cezaevi personelinin güvenliğinin sağlanması için gerekli önlemlerin alınacağı belirtildi.

  Adalet Bakanlığı, uygulamanın, dün Tilburg'daki bir cezaevinden başlatıldığını duyurmuş ve bu uygulamanın, yıl sonuna kadar 6 cezaevini de kapsayacak şekilde genişleteceğini bildirmişti.

  Cezaevlerindeki gardiyanların örgütlü olduğu sendikalar, hükümetinhücrelere iki mahkum yerleştirilmesi kararını aldığı sırada karara şiddetle karşı çıkarak, bunun bugünkü koşullarda mümkün olmadığını, önce personelin güvenliğinin sağlanması gerektiğini, aksi takdirde grev yapacakları uyarılarında bulunmuştu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı