Gündem Haberleri

  Hizmet hukuk hürriyet

  DHA
  16.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, demokratik açılım görüşmelerinde, CHP’nin Meclis’te açtığı “Atam İzindeyiz” pankartını “Evet doğru onlar izinde biz 24 saat çalışıyoruz” diye eleştirdi.

  Kemalpaşa ilçesi Ulucak beldesinde “İzmir-Ankara bölünmüş devlet karayolunun’’ açılış töreninde konuşan Erdoğan, şunları söyledi: “Meclis Genel Kurulu’nda oturumu provake etmeye kalktılar. ‘Atam izindeyiz’ diyorlar. Doğru. Onlar izindeler, biz çalışıyoruz. Anamuhalefetin lideri sadece laf üretiyor, laf. İşte sınav burada. Hadi gel bunu başar.

  Bu formülle çözeceğiz

  Tüm meselelerin demokratik kaideler, usuller içinde çözüleceğinden kimsenin şüphesinin olmasın. Biz ülkenin büyüklüğü için ‘3 H’ formülü olarak ifade ettiğimiz, hizmet, hukuk, hürriyet anlayışıyla yola devam ediyoruz. Milli birlik ve kardeşlik projesi, siyasi parti projesi değil, bir devlet projesidir. Artık bayrağa sarılı tabutlarla şehitlerin gelişini görmek istemiyoruz. İktidarımız hiçbir zaman illegal bir örgütle bir araya gelmemiştir, gelemez ve gelmeyecektir. Bizi terör örgütüyle el ele, kol kola gösterenler, kendi geçmişlerine baksınlar. Bu tamamen bir iftiradır, yalandır. Biz bölgesel milliyetçiliğe de karşıyız. Biz dinsel milliyetçiliğe de karşıyız. Farklı inanç gruplarına, mezheplere hükümet olarak eşit mesafedeyiz.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı