Gündem Haberleri

  Hırsızlık olayları endişe veriyor

  Hürriyet Haber
  18.02.2005 - 01:56 | Son Güncelleme:

  İSTANBUL Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, ‘İstanbul’da hırsızlık ve kapkaç olaylarının artmasının ciddi bir tehdit ve gelecek adına endişe verici olduğunu’ bildirdi. Topbaş, ‘İstanbul’daki suç oranlarında bir tırmanış olduğunu’ belirterek, ‘Kentte hırsızlık ve kapkaç olaylarının artması, ciddi bir tehdit ve gelecek adına endişe verici’ dedi.

  Sayıları artıyor

  Suçların artmasının, kentin kozmopolit yapısından kaynaklandığını belirten Topbaş, şunları söyledi: ‘Bu yolu hayat olarak seçenlerin sayıları hergün artıyor. Çok küçük değerdeki metalar için bile insanların hayatı karartılabiliyor, yaşamını zorlaştıracak, fiziksel, ruhsal problemler yaşatacak hale getirebiliyor.’

  Çözüm üretilmeli

  Yerel yönetimler olarak ‘soruna çare olma’ noktasında girişimleri olduğunu, ancak bunları yeterli görmediğini anlatan Topbaş, ‘Yaptığımız yardımlar, bir insanın hayatını yönlendirecek noktada değil. İstihdam imkánlarının artırılması, işsizlik sigortası ve sosyal güvence sağlanması gibi çözümler sıkıntıyı ortadan kaldırabilir’ önerisi yaptı.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı