Gündem Haberleri

  Hırsızı vururum

  Şehriban OĞHAN/ANKARA
  24.03.2005 - 01:43 | Son Güncelleme:

  Eve giren hırsızı vurma hakkı tanıyan yasa teklifiyle gündeme gelen CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman, ‘Bu ülke Vahşi Batı’ya döndüyse yasalar da öyle olmalı’ dedi.

  Eve giren hırsızı vuranların ceza almaması için teklif veren CHP Milletvekili Canan Arıtman, ‘Ülke Vahşi Batı’ya döndüyse yasalar da öyle olmalı’ dedi. Arıtman, evine girecek  hırsızı silahıyla etkisiz  hale getireceğini söyledi.

  EVE giren hırsıza karşı savunma hakkı verilmesini öngören yasa teklifiyle Meclis’ten ve halktan büyük destek bulan CHP İzmir Milletvekili Dr. Canan Arıtman’ın üç tabancası olduğu ortaya çıktı. ‘Bu ülke vahşi Batı’ya döndüyse yasalar da öyle olmalı’ diyen Arıtman, ABD’deki sistemin bizde de uygulanmasını istedi. Arıtman, teklifinin gerekçesini ve silah tutkusunu şöyle anlattı:

  KENDİM İÇİN DEĞİL

  Kendim için bu yasayı istiyor değilim. Halk ‘Namuslu vatandaşı, namussuzlar karşısında çaresiz bırakıyorsunuz’ diyor. 1 Nisan’dan itibaren Emniyet güçleri bile arama izni olmadan bir eve giremeyecek. Güvenlik güçlerinin giremeyeceği eve hırsız elini kolunu sallayarak giriyor. Haneye tecavüz eden insanın insafına terk edeceğiz kendimizi. Hırsız ‘Sadece malınıza kastedeceğim’ diye yazılı taahhütname mi veriyor? Bir cep telefonu için adamın boğazını kesiyorlar. Özel alanımı savunma hakkım olmalı.

  ONLAR DA SİLAHLI

  ‘Kadın siyasetçiden beklenemeyecek teklif’
  diye karşı çıkanlar oldu. Tüm savaşlara karşıyım ama bu teklif benim duyarlılıklarıma aykırı değil. Çünkü şiddet yanlısı bir talep değil, sadece savunma hakkı istiyoruz. Hırsızların hepsi silahlı. En azından yanlarında meslek araçları tornavida taşıyorlar. Silah olur, bıçak olur, vazo olur. Meşru müdafaa hakkının genişletilmesi, hayatının tehlikeye girebileceğini bilen hırsız için de caydırıcı olacaktır.

  İYİ NİŞANCIYIM

  Silah kullanmam spor olarak başladı. Öğrencilik hayatımda disk, gülle, okçuluk, atıcılıkla ilgilendim. İyi nişancıyım. Evime hırsız girse silahımı onu etkisiz hale getirecek şekilde kullanırım. Üç silahım var. İkisi evde duruyor. Birisini çantamda taşıyorum. Çantamda taşıdığım bir süikast silahı. 6.35’lik altı mermisi var. Gece çantasına sığacak kadar küçük. En sevdiğim Smith Wesson silahımı ise yatak odamda bulunduruyorum. Emniyetsiz olduğu için çok daha kolay kullanılıyor.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı