Gündem Haberleri

  Hayvanları otlatırken dereye düşen Mehmet'ten acı haber

  Murat KÜÇÜK/KIBRISCIK (Bolu), (DHA)
  14.03.2018 - 17:20 | Son Güncelleme:

  Bolu'nun Kıbrıscık ilçesinde, ailesine ait hayvanları otlatırken, yaklaşık 50 metre yükseklikten dereye düşen Mehmet Bağatır (15) yaşamını yitirdi. Hayvanlara bakmak için okulu bıraktığı belirtilen Bağatır’ın cesedi zor arazi koşulları nedeniyle yaklaşık 4 saatlik çalışma sonucu bulunduğu yerden çıkarılabildi.

  Olay, Bolu'nun Kıbrıscık ilçesi Dokumacılar köyünde bulunan Dokumacılar Kanyonu'nda dün saat 14.00 sıralarında meydana geldi. Kıbrıscık Çok Programlı Anadolu Lisesi 9'uncu sınıf öğrencisi olan Mehmet Bağatır, iddiaya göre, yaklaşık 2 ay önce ailesine ait büyükbaş hayvanlara bakmak için okulu bıraktı.

  Hayvanları otlatırken dereye düşen Mehmetten acı haber

  Babası Davut Bağatır ile birlikte hayvanlarını otlatmak için Dokumacılar Kanyonu'na giden Mehmet Bağatır, uzaklaşan hayvanların yanına gitmek için babasının yanından ayrıldı. Uzun süre oğluna ulaşamayan baba Davut Bağatır, köye dönmüş olabileceğini düşünerek evine gitti. Oğlunun eve dönmediğini öğrenen baba, durumu jandarma ekiplerine haber verdi.

  Hayvanları otlatırken dereye düşen Mehmetten acı haber

  Köylüler, jandarma, UMKE ve AFAD ekipleri, Mehmet Bağatırı aramak için çalışma başlattı. Gece saatlerinde havanın kararması nedeniyle durdurulan arama çalışmaları sabah saatlerinde yeniden başlatıldı. Arama çalışmaları sonucunda köylüler, uçurumun dibindeki akan derede Bağatır’ın cesedine ulaştı. Durum, ekiplere bildirildi. Ekipler, cesedin bulunduğu noktaya zor arazi koşulları nedeniyle güçlükle indi. Ekipler birçok kez düşme tehlikesi geçirdi.

  Çocuklarının bulunduğu haberini alan baba Davut ve anne Dilek Bağatır da olay yerine geldi. Uçurumdan aşağı inemeyen anne  Dilek Bağatır beklerken gözyaşlarına boğuldu. Acılı anneyi, yakınları teselli etmeye çalıştı. Mehmet Bağatır’ın ölüm haberini alan köylüler de dik kayalıklardan koşarak cesedin olduğu yere indi.

  Hayvanları otlatırken dereye düşen Mehmetten acı haber

  Mehmet Bağatır'ın okulu bırakmadan önce sınıf arkadaşı olan Emre Selek, Mehmet'in son zamanlarda bir sıkıntısı vardı ama bize söylemedi. Derslerde üzgün duruyordu. Okulu bıraktı ve Kuran kursuna geçti. Sonra Kuran kursunu da sevmedim dedi ve köyüne gitti dedi.

  İlk incelemelere göre Bağatır'ın ölüm sebebinin kayalıklardan düşme sonucu olduğu anlaşılırken, olayla ilgili detaylı soruşturma başlatıldı.

  Etiketler: dere , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı