Gündem Haberleri

  Hava sıcaklığı azalacak

  ANKA
  07.12.2009 - 09:58 | Son Güncelleme:

  Soğuk hava geliyor! Hava sıcaklığı 2 ila 4 derece azalacak. İşte 5 günlük hava tahmini.

  İŞTE 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ

  Türkiye'nin kuzey, iç ve doğu bölgelerinde görülecek yağışların Samsun, Ordu ve Giresun çevrelerinde kuvvetli olması tahmin ediliyor. Hava sıcaklığı 2 ila 4 derece azalacak.

  Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, Türkiye’nin büyük bir bölümünde yağış bekleniyor. Türkiye’nin kuzey, iç ve doğu bölgelerinde görülecek yağışların; Samsun, Ordu ve Giresun çevrelerinde kuvvetli olması tahmin ediliyor.

  Hava sıcaklığı, kuzey ve iç kesimlerde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar genel olarak kuzey ve kuzeydoğu, Karadeniz'in kıyı kesimlerinde batı ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek.

  Uyarılar: Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, kuvvetli yağış uyarısı yaptı. Yağışların; Samsun, Ordu, ve Giresun çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yıldırım düşmesi v.b.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

  Bölgelere göre hava durumu da şöyle olacak:

  MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusu (İstanbul'un kuzey ve doğusu, Kocaeli, Sakarya, Bilecik ile Bursa'nın doğu ilçeleri) hafif yağmurlu geçecek.

  EGE: Bölgenin iç kesimleri parçalı ve çok bulutlu, Afyonkarahisar ile Kütahya çevreleri hafif yağmurlu, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek.

  AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Kahramanmaraş, Osmaniye, Hatay ve İskenderun çevreleri kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  İÇ ANADOLU: Parçalı çok bulutlu ve yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle yağmur, Sivas ve Yozgat çevreleri ile Kayseri'nin yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

  BATI KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmurlu, iç kesimlerinin yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek.

  ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Çok bulutlu ve yağışlı geçecek. Yağışlar; yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç bölgeleri ile Tokat ilinin yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Yağışların; Samsun, Ordu ve Giresun çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  DOĞU ANADOLU: Parçalı çok bulutlu, güney ve batısı ile öğleden sonra bölge geneli yağışlı geçecek. Yağışlar; Malatya, Elazığ ve Iğdır çevrelerinde yağmur, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.
  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı