Gündem Haberleri

  Hava durumu cebe geliyor

  Hürriyet Haber
  18.03.2005 - 12:19 | Son Güncelleme:

  Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'ne tahsis edilen 302 numaralı YayınCell kanalı ile "hava durumu acil uyarı mesajları" abonelere, bulundukları kente özel ve ücretsiz olarak gönderiliyor.

  Turkcell ve Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün işbirliği ile hizmete sunulan "Meteorolojik ihbar yayın kanalı" şehir hayatı, tarım, deniz taşımacılığı, balıkçılık, turizm ve ulaşım sektörlerinde faaliyet gösteren kişi veya kurumların acil meteorolojik ihbarlar bilgilerine ücretsiz olarak önceden ulaşmaları ve gerekli önlemleri almalarını amaçlanıyor.

  Etkili yağış, fırtına, kar, dolu, aşırı soğuk ve sıcak hava beklentisi, zirai don ve atmosferdeki kuvvetli meteorolojik olaylarla ilgili haber ve uyarılar, Turkcell ve Hazır Kart abonelerine hücresel Meteorolojik ihbar yayın kanalı ile anında ve her bölgeye özel olarak, 08:00 - 22:00 saatleri arasında ulaşıyor.

  Tüm telefonları destekliyor

  Gün içerisinde yayınlanan bu uyarıların dışında, Balıkesir, İstanbul, Zonguldak ve Ankara radarları kapsama alanı içerisinde (il merkezlerine 300 km. uzaklıkta dairesel alanda) ise meteoroloji kanalı günün 24 saatinde yayın yapılabilecek.

  Bütün cihazlara uyumlu olan bu servise aboneler 302 no'lu kanaldan ulaşabilecekler. Bu bilgi servisini aktif hale getirmek için cihazların mesaj bölümündeki bilgi-yayın opsiyonunu açmak yeterli. Çeşitli cihazların ayarları
  www.turkcell.com.tr sitesindeki "Servisler" başlığında yer alan, "Diğer Servisler - Yayıncell - Ayarlar" menüsündeki hücresel bilgi/yayın sayfasından yapılabilecek.

  Hava durumuyla ilgili telefona gelen ve fakat anlaşılamayan bilgi/yayın mesajları için Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün 0312 360 79 12 veya 0312 359 75 45 (dahili: 2531-2532-2533-2539) no'lu telefonu 24 saat aranabiliyor.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı