Gündem Haberleri

  Hastane hastane dolaştırılan kızın ölümüne soruşturma

  Hürriyet Haber
  05.10.2003 - 18:34 | Son Güncelleme:

  Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Kağıthane'de meydana gelen trafik kazasında ağır yaralandıktan sonra hastane hastane dolaştırılması sonucu hayatını kaybeden 8 yaşındaki Zeliha Dursun'un ölümüyle ilgili olarak, ''Hatalı müdahale, işlem varsa sorumluları hakkında gerekenleri yaptıracağım'' dedi.

  Bakan Akdağ, Ankara'dan İstanbul'a gelişinde Atatürk Havalimanı'nda yaptığı açıklamada, il sağlık müdüründen olayla ilgili bilgi aldığını belirterek, şunları söyledi:
  ''Süratle olayın soruşturulması için talimat vermiştim. Hafta içerisinde en kısa zamanda olayın boyutlarını çok daha doğru biçimde anlayacağız. Böyle bir olayın olması, yavrumuzun hayatını kaybetmesi son derece üzüntü verici bir hadise. Herhangi bir ihmal var mı? Hata var mı? Yanlış yapılan birşey var mı? Bunları süratle araştırarak, ne gerekiyorsa onları yapacağım.''

  Bu tür olaylar üzerinde bir hekim olarak hemen yargıya varmayı doğru bulmadığını kaydeden Akdağ, ''Olayın ciddiyetle, hassasiyetle ve süratle soruşturulmasını sağlayarak en kısa zamanda bilgi vereceğim. Hatalı müdahale, işlem varsa sorumluları hakkında gerekenleri yaptıracağım'' diye konuştu.

  Kağıthane Ortabayır Mahallesi Talatpaşa Caddesi'nde önceki akşam meydana gelen trafik kazasında, yolun karşısına geçmeye çalışan 8 yaşındaki Zeliha Dursun ile ablası Aslıhan'a (17), Abdulkadir Durmuş yönetimindeki 34 M 4274 plakalı minibüs çarpmıştı.

  Zeliha Dursun'a, kaza sonrası götürüldüğü iki özel hastane ile Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne çeşitli nedenlerle müdahale edilememiş, en son götürüldüğü Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ölmüştü.
   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı