Gündem Haberleri

  Hareketsiz 6 dakika eylemi İstanbul'da

  Elvan EZBER/İSTANBUL, (DHA)
  15.01.2012 - 18:32 | Son Güncelleme:

  GALATASARAY Meydanı’nda toplanan ve aralarında Levent Metrosu’nda pantolonsuz yolculuk eylemi düzenleyenlerin de aralarında bulunduğu 50 kişi, 6 dakika süreyle sessiz ve hareketsiz şekilde durdu.

  Gökyüzüne bakan katılımcılardan kimi kitap okur kimi de sevgilisine aşkını ilan eder vaziyette kaldı.

  İŞTE O İLGİNÇ EYLEM / WEB TV

  İLGİNÇ EYLEMDEN KARELER

  Katılımcılar, eylemlerinin amacınının "birliktelik ve hoş zaman geçirme" olduğunu söyledi. Courch Surfing ve Improv Everywhere grubunun dünyanın 14 ülkesinde 18 noktada aynı anda eylemi yaptığı belirtildi. 6 dakika süren eylemin görüntülerinin internet ortamında paylaşılacağı öğrenildi

  "Courch Surfing" ve adlarını Levent Metrosu’nda pantolonsuz yolculuk eylemiyle duyuran "Improv Everywhere" üyelerinden oluşan 50 kişi, Galatasaray Meydanı’nda toplandı. Yerli ve yabancı katılımcılar saat 16.00’da çalan düdükle beraber, oldukları yerde gökyüzüne bakar şekilde durdu. Donuk bir vaziyette duranlardan kimi kitap okuyor, kimi sevgilisine aşkını ilan ediyordu. Göstericilerin hareketsiz duruşu İstiklal Caddesi’nde yürüyenler tarafından şaşkınlıkla izlendi. Bazı vatandaşlar eylemcilerin baktıkları yöne doğru dikkatlice bakmayı tercih etti. 6 dakika süren sessiz ve hareketsiz eylem yine çalan düdük sesiyle sona erdi.

  Göstericiler, etkinliklerinin önümüzdeki günlerde de devam edeceğini belirttiler.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı