Gündem Haberleri

  Hain saldırının planlayıcısı aranıyor

  A.A
  10.10.2008 - 13:16 | Son Güncelleme:

  Diyarbakır'daki polis servis aracına saldırıyı gerçekleştirenlere yardım ve yataklık ettiği iddiasıyla bir kişi yakalandı.

  Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen operasyonlarda, önceki gün Ali Gaffar Okkan Polis Meslek Yüksekokulu personelinin içerisinde bulunduğu servis otobüsüne Aziziye Mahallesi'nden geçişi sırasında saldırı düzenleyerek 5 kişiyi şehit eden ve 18 kişiyi yaralayan teröristlere yardım ettiği belirlenen bir kişi gözaltına alındı.

  Daha önce saldırıyı gerçekleştirdiği belirtilen 4 teröristten 3'ü ile olayla bağlantısı bulunduğu ifade edilen 2 kişi daha yakalanmıştı. Böylece olayla ilgili gözaltına alınanların sayısı 6'ya yükselirken, 6 kişinin Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesindeki sorgusu sürüyor.

  PLANLAYICI ARANIYOR

  Olayın planlayıcısı olduğu belirlenen ve bu saldırıyı gerçekleştirmek için örgüt kampından geldiği bildirilen Mehmet Şah Yildeniz'in yakalanması için başlatılan operasyonlar aralıksız devam ediyor.

  MAHALLEDEKİ ÖNLEMLER KALDIRILDI

  Teröristlerin önceki gün polis servis otobüsüne yönelik düzenlediği bombalı ve silahlı saldırının ardından, olayın meydana geldiği Aziziye Mahallesi'nde polisin aldığı güvenlik önlemleri kaldırıldı.


  Polis servis otobüsüne düzenlenen saldırıda Ahmet Kılıçarslan, Adem Seyfioğlu, Ramazan Tavşancı, Duran Karaboğaş ve Vedat Ulu şehit olmuş, 18 kişi yaralanmıştı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı