Gündem Haberleri

  Gürcü kadın parçalanmış olarak bulundu

  Murat DELİKLİTAŞ/İSTANBUL (DHA)
  13.05.2011 - 21:05 | Son Güncelleme:

  Fatih’te bir süredir kayıp olan Gürcü Alie Valishayeva’nın cesedi parçalanmış şekilde bir pansiyon odasında bulundu. Cinayetle ilgili olarak bir kişi tutuklandı, kaçan diğer zanlı ise Gürcistan’da yakalandı.

  Bir anda ortadan kaybolan Alie Valishayeva’dan haber alamayan arkadaşları, polise giderek kayıp başvurusunda bulundu. Başvuru üzerine harekete geçen polis ekipleri Valishayeeva’nın en son birlikte görüldüğü Feruz Olimov’a ulaştı

  Olimov sorgusunda Valishayeva’yı, Kumkapı Nişanca Mahallesi’ndeki bir pansiyona götürerek Azizbek Vahidov’a teslim ettiğini söyledi. Pansiyona giden polis ekipleri içeride yaptıkları araştırmada çöp torbalarının içinde Valishayeva’nın bedenine ait parçalar buldu. Tüm aramalara rağmen Alie Valishayeva’nın kafası ve ayakları bulunamadı.

  Olimov, Azizbek Vahidov’un kaldığı pansiyona tekrar gittiğinde Valishayeva’nın cansız bedenini gördüğünü itiraf ederken, cinayetle ilgisinin bulunmadığını öne sürdü.

  Bulunan parçalar, polisin ve Cumhuriyet savcısının yaptığı inceleme sonrası Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırıldı.

  Olimov, çıkarıldığı mahkemece adam öldürme suçlamasıyla tutuklanarak Maltepe Cezaevi’ne gönderilirken, cinayetin zanlısı Azizbek Vahidov Gürcistan’da yakalandı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı