GeriGündem Gül: Terör örgütü bitene kadar mücadele sürecek
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gül: Terör örgütü bitene kadar mücadele sürecek

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, terör saldırısını lanetlediğini belirterek, Terör örgütü bitirilene kadar bu mücadele büyük bir kararlılıkla sürdürülecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerine ve tüm güvenlik güçlerimize, bu mücadelede gösterdikleri üstün başarı ve fedakarlıkları için bir kez daha minnet ve şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Gül, Hakkari'de 11 askerin şehit olması nedeniyle yayımladığı mesajda teröristlerce bir sınır bölüğüne düzenlenen saldırıda 11 askerin şehit olmasını ve 14 askerin de yaralanmasını büyük bir üzüntü ve nefretle karşıladığını bildirdi. Hain saldırıyı lanetlediğini bildiren Cumhurbaşkanı Gül, "Şunu bir kez daha vurgulamak isterim ki: Bu saldırıların, Devletimizi ve milletimizi zayıflatacağını, halkımızın huzur ve güvenliğini bozacağını düşünenler, büyük gaflet içindedirler. Terörü kullanan, onu himaye eden ve destek verenler, hiçbir zaman amaçlarına ulaşamayacaklardır.

Terör örgütlerinin en büyük korkusu, daima gerçek bir demokrasi olmuştur. Halkımızın demokratik standartlarının yükselmesini kendisine tehdit olarak gören terör örgütü, bu son hain saldırısıyla gerçek yüzünü ve amacını bir kez daha herkese göstermiştir" dedi.


Cumhurbaşkanı Gül, "Tüm dünyaya ilan etmek isterim ki; ülkemiz teröre karşı en güçlü ve en etkili şekilde, topyekun bir mücadele içindedir. Her zaman vurguladığım gibi, Türkiye’nin birinci önceliği de budur. Terör örgütü bitirilene kadar bu mücadele büyük bir kararlılıkla sürdürülecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın" ifadesini kullandı. Cumhurbaşkanı Gül mesajının sonunda, "Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerine ve tüm güvenlik güçlerimize, bu mücadelede gösterdikleri üstün başarı ve fedakarlıkları için bir kez daha minnet ve şükranlarımı sunuyorum. En değerli varlıklarını bu ülke için feda eden ailelerimizin acısını yürekten paylaşıyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle