Gündem Haberleri

  Gül, PKK'ya seslendi: Silahı bırakın

  A.A
  07.05.2010 - 16:00 | Son Güncelleme:

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Dağlıca'da çıkan çatışmada 2 askerin şehit olmasıyla ilgili olarak üzüntüsünü dile getirdi ve PKK'ya silah bırakması çağrısında bulundu.

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, “Türkiye toprakları üzerinde devletin güvenlik güçleri dışında hiç kimse silah taşıyamaz, kanunsuz iş yapamaz. Devletin gücü sonuna kadar bunlarla mücadele edecektir. Ne olursa olsun, sonuna kadar onlarla mücadele edilecektir, asla taviz verilmeyecektir” dedi.

  Cumhurbaşkanı Gül, Sincan Organize Sanayi Bölgesi'nde iş adamlarıyla yaptığı toplantının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

  Gül, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a ait olduğu iddia edilen görüntülerin internette yayınlanmasıyla ilgili soru üzerine, “Bunlar çirkin şeyler, siyasetçilere karşı kullanılan bu tip şeyler doğru değil. Siyasetçileri yıpratmaya yönelik bu tip şeyler zaman zaman oluyor. Bunlardan memnun değilim” diye konuştu.

  Hakkari'deki çatışmalarda 2 askerin şehit olduğunun anımsatılması üzerine de Gül, “Maalesef yine 2 şehidimiz var. Acımız gerçekten büyük” şeklinde konuştu.

  Şehitlere Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı dileyen Cumhurbaşkanı Gül, şunları söyledi:

  “Ateş nihayetinde bir yere düşünce orayı yakıyor. Annelerinin, babalarının, kardeşlerinin acısı çok daha farklı oluyor. Muhakkak ki hepimiz bu acıyı hissediyoruz. Hepsi vatan için, millet için canlarını, en kıymetli varlıklarını feda etmektedirler. Bu vesileyle bütün şehitlerimizi, gazilerimizi daima baş üstünde tutmamız gerektiğini, onlara sahip çıkmakta herhangi bir eksikliğin olmaması gerektiğini bir kez daha vurgulamak isterim.

  Terörle mücadele içindeyiz, bahar ayları söz konusu olunca maalesef olaylar çoğalıyor. Teröristler adeta inlerinden çıkıyor ve onlar için bu mevsim faaliyet alanı haline dönüşüyor. Hiç kimseye fırsat verilmeyecektir, askerimiz, polisimiz, başta silahlı kuvvetlerimiz olmak üzere hiç kimseye fırsat vermeyecektir. Türkiye toprakları üzerinde devletin güvenlik güçleri dışında hiç kimse silah taşıyamaz, kanunsuz iş yapamaz. Devletin gücü sonuna kadar bunlarla mücadele edecektir. Ne olursa olsun, sonuna kadar onlarla mücadele edilecektir, asla taviz verilmeyecektir. Sonunda hepsi pişman olacaktır, ama acılar yaşandıktan sonra, bunu hepsinin görmesi gerekir.”

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı