Gündem Haberleri

  Gül, oğluyla ilgili açıklama yaptı

  A.A
  06.05.2008 - 14:33 | Son Güncelleme:

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, bugün gazetelerde çıkan bir haber üzerine açıklama yaptı. Gazetelerde çıkan haberlerde, Gül'ün küçük oğlunun Babacan'ın şirketince çalıştığı belirtiliyordu. Gül, oğlu Mehmet Emre'nin 2006 yılında “Dışişleri Bakanı Ali Babacan'ın dedesinin ismini taşıyan Ali Babacan Tekstil Firması”nda çalıştığı dönemde sigortalı olduğunu bildirerek, “2 yıl önce açık ve şeffaf şekilde gerçekleşen bir sigortalılık işleminin şimdi gündeme getirilmesi, bazı televizyon ve yayın organlarında Mehmet Emre Gül'ün, yeni sosyal güvenlik düzenlemesinden etkilenmemesi amacıyla sanki kanun yürürlüğe girmeden hemen önce çalışmadan sigortalı yapılmış gibi gösterilmesi büyük bir haksızlıktır” dedi.

  Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Gül, “bazı basın yayın organlarında bir süredir yer alan, küçük oğlu Mehmet Emre Gül ile ilgili haber ve yorumları üzüntüyle izlediğini” ifade etti.

  Cumhurbaşkanı Gül, açıklamasında şunları kaydetti:
  “Oğlum Mehmet Emre, derslerinde son derece başarılı bir öğrencidir. Yaz döneminde okullar kapandığında, tatil yapmak yerine tamamıyla kendi arzusuyla çalışmayı tercih etmektedir. 2006 yazında da Dışişleri Bakanı Ali Babacan'ın dedesinin ismini taşıyan Ali Babacan Tekstil Firması'nda 24 gün bilfiil çalışmıştır ve bunun pek çok tanığı mevcuttur. Bu firmanın bütün iş dünyasında bilinen en belirgin vasıflarından biri kayıt ve vergi konusundaki aşırı hassasiyetidir. Mağazalarından evlerine götürdükleri ürünlerin bile vergisini ödeyecek kadar duyarlıdır.

  İlgili firma bu anlayış çerçevesinde Mehmet Emre'yi de çalıştığı dönemde sigortalı yapmıştır. Kayıt dışı işlem yapmamaya büyük özen gösteren bu yaklaşım, aslında takdir edilmesi ve örnek alınması gereken bir davranıştır. 2 yıl önce açık ve şeffaf şekilde gerçekleşen bir sigortalılık işleminin şimdi gündeme getirilmesi, bazı televizyon ve yayın organlarında Mehmet Emre Gül'ün, yeni sosyal güvenlik düzenlemesinden etkilenmemesi amacıyla sanki kanun yürürlüğe girmeden hemen önce çalışmadan sigortalı yapılmış gibi gösterilmesi büyük bir haksızlıktır. Şayet, benim öyle bir niyetim olsaydı, küçük oğlumdan önce büyük oğlum Ahmet'i sigortalı yaptırmam gerekirdi.

  Bu noktada Cumhurbaşkanlığı makamını ve şahsımı hedef alan yıpratma amaçlı haber ve yorumlar, iyi niyetten yoksundur. Ayrıca, küçük oğlum Mehmet Emre ile ilgili gerçekten uzak, çarpıtılarak tek taraflı sunulan haber ve yorumların, basının evrensel meslek ilkeleriyle bağdaşmadığı da aşikardır.”

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı