Gündem Haberleri

  Gözyaşlarını tutamadılar

  Hürriyet Haber
  08.10.2011 - 13:16 | Son Güncelleme:

  Başbakan Erdoğan'ın annesi Tenzile Erdoğan son yolculuğuna uğurlanıyor. Fatih Camii'ndeki törene Emine Erdoğan, kızları ve akrabalarıyla katıldı. Emine Erdoğan ve kızlarının gözyaşlarını tutamadıkları görüldü.

  Cenaze törenine katılan Bilal Erdoğan'ın sakallı hali ise dikkat çekti.

  EMİNE ERDOĞAN VE KIZLARI GÖZYAŞLARINI TUTAMADI / Foto Galeri

  EMİNE ERDOĞAN FATİH CAMİİ'NDE / WEB TV

  ÇEVRE BAKANI DA AĞLADI

  Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar da Tenzile Erdoğan'ın vefatından duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

  Bayraktar, şunları kaydetti: “Tenzile hanımefendi hakkın rahmetine kavuşmuştur, hepimizin başı sağ olsun. Bu güzel kadın bir cuma sabahı, iki bayram arası ruhunu teslim etmiştir. Bu her babayiğide nasip olmaz. Böyle güzel bir ruh teslim etmek, böyle güzel bir ahirete yolculuk, böyle güzel bir Allah'a kavuşma herkese nasip olmaz. Bu edepli olmanın, Türkiye'ye büyük bir lider yetiştirmenin getirdiği neticedir. Bu güzel insana Allah gani gani rahmet eylesin. Allah hepimize de böyle güzel ölüm nasip etsin. Gerçekten ana olduğu için ben duygulandım. Ben de dünyada anamdan çok kimseyi sevmedim.”

  Bayraktar, sözlerini şöyle sürdürdü: “Dün bile 'Beni giydirin' dedi. İslam ahlakı üzerine yetişmiş bir insandı. Bu inananlara, müminlere, Türkiye'ye bir mesajdır. Çok zor şartlar altında Türkiye Cumhuriyeti'ne çok güzel bir evlat, hayırlı evlatlar yetiştirmiştir. Türkiye'nin ve hepimizin başı sağ olsun.”

  Bu arada Bayraktar'ın, açıklama sırasında göz yaşlarını tutamadığı görüldü.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı