Gündem Haberleri

  Görme engellilere Deniz Seki desteği

  Büşra BOZOK / MAGAZİN SERVİSİ
  19.08.2009 - 18:37 | Son Güncelleme:

  Uyuşturucu kullanmak ve tedarik etmek suçlamasıyla geçen şubatta tutuklanıp Bakırköy Kadın ve Çocuk Cezaevi'ne gönderilen Deniz Seki, koğuşundan görme engellilere el uzatacak. Altınokta Körler Derneği yararına bir projeye imza atmak isteyen sanatçı, harekete geçmek için savcılıktan onay bekliyor.

   DENİZ SEKİ FOTOĞRAFLARI              

  Engelliler yararına bir projeye imza atmak isteyen Deniz Seki, sonunda avukatından Altınokta Körler Derneği ile bağlantıya geçmesini istedi. Görüş alışverişleri sonucunda, görme engelilerin yaşadığı sıkıntıları yansıtacak bir metnin hazırlanmasına ve 35 sayfalık bu metnin Deniz Seki'nin sesinden bir CD haline getirilmesine karar verildi. Seki'nin bu kayıdı yapabilmesi için de avukatı Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvuruda bulundu. Sanatçı şimdi gelecek "evet" yanıtını bekliyor. 

  Dinleyenlere "Çocuklarımızı eve hapsetmeyelim, dışarı çıkaralım, engelleri beraber kaldıralım" mesajı gönderecek bu CD projesinin gerçeğe dönüşmesi halinde, satışından elde edilecek tüm gelir Altınokta Körler Derneği'ne bağışlanacak. Seki bu çalışmayla diğer sanatçıların da dikkatini bu konuya çekmeyi ve engelliler yararına çalışmalarını sağlamayı hedefliyor.  

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı