Gündem Haberleri

  Google Toolbar güncellendi

  Hürriyet İnternet
  01.02.2006 - 10:36 | Son Güncelleme:

  Arama devi Google, Internet Explorer Web tarayıcısı için geliştirdiği araç çubuğu yazılımının dördüncü beta sürümünü yayınladı. Yazılımın yeni sürümü, kullanıcılara araç çubuğunu düzenlemede daha fazla özgürlük sağlıyor. Bunlardan öne çıkanlar arasında, kullanıcıların kendi düğmelerini kullanabilmelerini sağlayan bir özellik ve geliştirilmiş favori site ekleme özelliği bulunuyor.

  Google, popüler araç çubuğu yazılımı Toolbar’ın dördüncü beta sürümünü kullanıcıların kullanımına sundu. Yeni sürümde kullanıcılara tanınan artırılmış kişiselleştirme sayesinde yazılımın sınırları daha da genişletilebiliyor. Bunlardan en öne çıkanı, kullanıcıların ‘Blog This’, ‘News’ gibi öteden beri bulunan ve yeni eklenen ‘Images’ gibi fonksiyonlara kendi düğmelerini atayabilmeleri.

   

  Yeni sürümde kullanıcılar artık araç çubuğu üzerine eklenen yeni düğmelerle favori sitelerine daha kolay bir şekilde ulaşabiliyorlar. Mozilla Firefox Web tarayıcısında uzun bir süredir bulunan bu özellikten, Google Toolbar yazılımı sayesinde artık Internet Explorer kullanıcıları da faydalanabilecek. Yeni sürüm ile kullanıcılar ayrıca sık sık değişen bir sitenin sayfalarını görüntü dosyası olarak Gmail hesaplarına da kolay bir şekilde gönderebilecekler. 

   

  Google Toolbar’ın dördüncü sürümü şu an sadece Internet Explorer için bulunuyor. Google, yeni sürümün ne zaman diğer tarayıcı ve işletim sistemleri için sunulacağı konusunda bir yorum yapmasa da yakın bir gelecekte elde edilebilir olması bekleniyor.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı