Gündem Haberleri

  Göktaş: "5 dakikada DVD dökümü nasıl çıkarıldı"

  Cem TURSUN / İSTANBUL, (DHA)
  24.02.2011 - 11:47 | Son Güncelleme:

  Emekli Orgeneraller Hurşit Tolon ve Şener Eruygur’un sanıkları arasında yer aldığı İkinci Ergenekon Davası’nın 106’ncı duruşması görülmeye başlandı.

  Aralarında gazeteciler Mustafa Balbay ve Tuncay Özkan’ın da bulunduğu 28’i tutuklu 117 sanığın yargılandığı davanın bugünkü duruşmasına tutuklu sanıklar İnönü Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu, Başkent Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Mehmet Haberal, emekli Tuğgeneral Levent Ersöz, emekli Albay Hasan Atilla Uğur, İbrahim Özcan ve Ersin Gönenci katılmadı.

  Mahkeme Başkanı Köksal Şengün, yarım kalan savunmasının alınması için tutuklu sanık emekli Albay avukat Mustafa Levent Göktaş’ı sanık kürsüsüne aldı. Aynı zamanda avukatlık da yaptığını belirten Levent Göktaş, polisler tarafından bürosunda yapılan aramalarda 1 adet DVD ile 63 adet CD ele geçirildiğinin iddia edildiğini söyledi. Ele geçirilen malzemelerin bir torba içerisinde polisler tarafından kendi yanında, mührü kırılarak açıldığını belirten Göktaş, "Polisler torbanın ağzını açacaklarını söylediler. Ben de açtığınız tarihi ve saati kaydedin dedim. Tutanağa 1 Ağustos 2009 tarihi ile saat 23.55’te açıldığı yazıldı. 51 nolu 1 adet DVD ile 63 adet CD çıkardılar torbadan. Ben 00.45’te oradan ayrıldım. Ben ayrılana kadar DVD dökümünden bahsedilmedi ve tutanağa geçirilmedi. Ben gittikten 5 dakika sonra DVD dökümünü tutanağa geçirilmiş ve tutanak tarihi olarak 1 Ağustos yazılmış. 5 dakika içerisinde DVD dökümünü nasıl çıkarırlar? Biz, dökümün daha önceden zaten ellerinde hazır olduğunu düşünüyoruz" dedi.

  "LEVENT ERSÖZ’Ü HAYATIMDA HİÇ GÖRMEDİM"

  Göktaş, gazeteci Saygı Öztürk’le yaptığı telefon görüşmesini de açıkladı. Göktaş, "Ben Levent Ersöz Paşayı hayatımda hiç görmedim ve kendisi ile birlikte hiçbir yerde görev yapmadım. Videokonferans yöntemiyle savunmasını yaparken burada gördüm. Kendisi de savunmasında beni tanımadığını ve benimle hiçbir yerde görev yapmadığını belirtmiştir. TİB’den gelen iletişim kayıtlarına bakıldığında kendisiyle hiçbir telefon görüşmemizin olmadığı görülmektedir" dedi.

  Levent Ersöz’ün eşi Muzaffer Ersöz’ün kendisinden Levent Ersöz’ün avukatlığını yapmasını istediğini ifade eden Göktaş, "Kendilerine eşi bulunamadığı için şu anda yapılacak pek bir şey olmadığınıancak gelmesi halinde davasını takip edeceğimi ve savunmasını yapacağımı söyledim. Böylece, vekaletnamesi kendisi gelince çıkarılmak kaydı ile Ersöz’ün kendisi görmeksizin savunmasını üstlendim. Saygı Öztürk’le konuşmam da bu çerçevededir" diye konuştu.

  "CEMAL TEMİZÖZ’Ü HAL HATIR SORMAK İÇİN ARADIM"

  Balyoz davası ve Diyarbakır’daki faili meçhullerle ilgili görülen davanın tutuklu sanığı emekli Albay Cemal Temizöz’le ilgili olarak da Göktaş savunmasında, "Jandarma Albay Cemal Temizöz davada şüpheli veya sanık değildir. İddianamede, Albay Temizöz ile 2007 yılıda iki ay içinde içeriği dahi olmayan 5 telefon görüşmesi yazılımş ve bu görüşmelerle Temizöz, davada sanık gibi gösterilerek ’örgüt irtibatı’ varmış gibi gösterilmiştir. Emekli olduktan sonra bir arkadaşım ile fuarcılık şirketi kurduk. İlk fuarımızı da Denizli’de yapmaya karar verdik. Denizli’deyken ismini öğrendiğim Cemal Temizöz ve diğer bürokratları fuarımıza davet ettim. 13 Ocak 2006’da Temizöz ve eşi fuara geldi tanıştık. Ankara’ya döndükten sonra kendisiyle yaptığım konuşmalar, hal hatır sorma maksatlıdır" ifadesini kullandı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı