Gündem Haberleri

  Gökova’yı görseler yasayı çıkarmazlardı

  Mustafa SARIİPEK - Yaşar ANTER/DHA
  13.05.2008 - 00:12 | Son Güncelleme:

  YAŞAMININ büyük bölümünü Marmaris’in Büyük Okluk Koyu’nda "Kısmetim 2" adlı teknesinde geçiren ünlü denizci Sadun Boro, TBMM’de kabul edilen, hazine ve orman arazilerinin turizme açılmasını öngören yasayı eleştirdi. Yasanın doğa ve çevre katliamına yol açacağını öne süren Boro, AKP iktidarını "iş bilmemezlikle" suçladı.

  Golf turizminin canlandırılması için koylara yakın yerlere tesisler yapılmasına karşı çıkan Boro, "Doğa ve çevre katliamına yol açacak yasaları çıkaranlar acaba Gökova ya da diğer koyları gelip gördü mü? Hiç sanmıyorum. Eğer görselerdi o yasaları çıkarmaya, bu güzellikleri yok etmeye gönülleri elvermezdi" dedi.

  Bu yıl mart ayında Hint Okyanusu’nda Kenya ve Tanzanya’nın doğusu ile Madagaskar’ın kuzey doğu açıklarında yer alan Seyşel Adaları’na gittiğini anlatan Sadun Boro, "Oradaki kıyı ve denizin korunması konusunda alınan önlemler bile Türkiye’den kat kat iyiydi" diye konuştu. Bodrum’da yaşayan TURMEPA Yönetim Kurulu Üyesi ve 8’inci Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın danışmanı Can Pulak da orman alanlarınının turizme açılmasını "cinayet" olarak değerlendirdi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı