Gündem Haberleri

  Gökçek'ten ABD Sözcüsüne yanıt: Sözlerimi cımbızla çekmişler

  Hürriyet Haber
  14.09.2017 - 15:41 | Son Güncelleme:

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Twitter hesabından yaptığı paylaşımların ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert'e sorulması üzerine, "FETÖ'cü bir gazeteci tarafından ABD sözcüsüne söylediklerimin içinden cımbızla çekilen sözler soru olarak sorulmuş" diyerek tepki gösterdi.


  Gökçek, Twitter hesabından yaptığı açıklamada paylaşımlarının çarpıtıldığını belirterek, "Bir Müslüman'ın insanların felaketini istemesi mümkün değildir" dedi ve kastının direkt olarak ‘Ortadoğu'da ve dünyada Müslümanların birbirleriyle çatışması için ellerinden geleni yapan ABD devleti' olduğunu vurguladı..

  Melih Gökçek'in tweeti ABD'li sözcüye soruldu ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert'a, Ankara Belediye Başkanı Melih Gökçek’in Irma Kasırgası ile ilgili tweeti soruldu. Sözcü "Ben inançlı bir kadınım ve umarım o dualar yalnızca sağır kulaklara düşer" diye yanıt verdi. Gökçek Twitter hesabında "Harvey ve Irma kasırgalarının ABD'ye maliyeti 290 milyar $. Duaya devam "mevlam bizle uğraşanların başına öyle dert ver ki bizi unutsunlar" mesajını paylaşmıştı.

   

  Gökçek'in Twitter'dan yayınladığı açıklama şu şekilde:

  Gökçekten ABD Sözcüsüne yanıt: Sözlerimi cımbızla çekmişler

  ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert'e, Washington'da Yabancı Basın Merkezi'nde ABD'de yaşayan yabancı gazetecilerle yaptığı toplantıda, Gökçek'in ‘daha çok felaketler yaşanması için dua edin' içerikli Twitter mesajları sorulmuştu.
  Nauert, "Ben kendim inançlı bir kadınım ve umarım o dualara kimse kulak asmaz. Çünkü herhangi bir ulusun trajedi yaşaması için dua edilmesini hayal bile edemiyorum, gerçekten" diye yanıtlamıştı.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı