Gündem Haberleri

  Gelinimin çıplak fotoğrafını çekin

  Taylan YILDIRIM, (DHA)
  20.10.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir’de 23 kişilik bir çete yakalandı. Soruşturma sırasında, çeteye başvuran bir kadının, "Gelinimi baştan çıkarıp çıplak fotoğraflarını çekin" diye talimat verdiği ortaya çıktı.

  Gelinimin çıplak fotoğrafını çekin
  İZMİR’in Kemalpaşa ve Bayındır ilçelerinde eşzamanlı düzenlenen Çekirge Operasyonu’nda sabıkalı Ahmet Aribaş ve 2000’de BBP İzmir Başkanlığı’nı yapan Mehmet Karanfil ile Mithat Bütüner, Hasan Yakışıklı, Salih Turhan ve İrfan Öztürk’nün de aralarında bulunduğu 23 kişi gözaltına alındı.

  500 YTL peşinat verdi

  Aramalarda 100 bin YTL’lik çek senet, 25 ev, işyeri ve tarla tapusu, 6 tabanca, 13 av tüfeği, 2 kilo esrar, 1500 kök hint keneviri, 8 bıçak ve kama, 2 telsiz, dürbün, tarihi Kuran, 9 sikke ve tarihi küp ele geçirildi. Sorgularında, çek, senet tahsilatı, haraç alma, yaralama, tefecilik, tehdit, adam kaçırma, tarihi eser kaçakçılığı olaylarına karıştıkları ileri sürülen çete üyelerinin dinlenen telefon görüşmeleri sırasında şantaj yaptıkları da ortaya çıktı. Gelinini istemeyen kayınvalide Sultan G.’nin, çete elemanlarıyla telefon görüşmeleri yapıp tuzak kurduğu belirlendi. Gelinin baştan çıkartıldıktan sonra uygunsuz fotoğraflarının çekilerek oğluna verilmesi karşılığında çeteye para yardımında bulunacağını vaad ettiği söylenen Sultan G.’nin ilk masraflar için 500 YTL ödeme yaptığı belirlendi. Ancak G.’nin son anda planın uygulamaya geçmesini önlediği açıklandı.

  Karımın fotoğrafını çek

  Çetenin yöneticilerinden İrfan Öztürk’ün de, ayrılmak istediği eşine tazminat ödememek için adamlarından birisine eşinin uygunsuz fotoğraflarının çekilmesi talimatı verdiği, elemanın bunun gerçekleştirmesi için de her türlü yolu deneyebileceğini söylediği belirlendi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı