Gündem Haberleri

  Gecikmelerden biz de mağduruz

  Uğur ERGAN / ANKARA
  10.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  THY’nin önceki gece saat 23.55’te İstanbul’dan Ankara’ya gidecek uçağı uzun süreli rötar yapınca, yolcular gecikmenin uçaktaki 5 bakandan kaynaklandığını sanarak sitem ettiler.

  Bunun üzerine Davutoğlu uçuş ekibinden izin alarak, uçağın ortasına gelip, “Gecikmenin bizim yüzümüzden olmadığını anlamanız için erkenden yerimize oturduk; ama anlaşılan sizi ikna edemedik. İnanın, sizin kadar biz de THY’nin gecikmelerinden mağduruz” açıklamasını yaptı.

  THY seferlerinde sıklıkla yaşanan rötar sonunda bakanları da isyan ettirdi. THY’nin önceki gece saat 23.55’de İstanbul’dan Ankara’ya gidecek uçağı uzun süreli rötar yapınca, yolcular gecikmenin uçaktaki 5 bakandan kaynaklandığını sanarak sitem ettiler. Bunun üzerine Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu bir ilke imza atarak, uçak havalandıktan sonra, rötarın kendilerinden kaynaklanmadığını yolculara anlattı. THY uçağındaki bu ilginç gelişme şöyle yaşandı:

  Cenazeden dönüyorlardı

  Başbakan Tayyip Erdoğan’ın annesi Tenzile Erdoğan’ın cenaze törenine katılan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Ankara’ya dönmek için 23.55 uçağında yer ayırdı.

  VIP’de alınan karar

  Uçağın gecikmeli kalkacağı anlaşılınca, VIP salonunda bekleyen bakanlar kendi aralarında, “Şimdi uçağa en son biz gidersek, rötarın bizden kaynaklandığı sanılır. O nedenle biz önceden gidip yerimize oturalım ki, halk bizi görsün ve gecikmenin bizden kaynaklanmadığı anlaşılsın” kararı aldılar.

  Anons daha da kızdırdı

  Buna rağmen uçağa binen yolcular Business Class’ta oturan bakanlara, “Gecikmenin nedeni anlaşıldı. Vatandaşı bekletiyorsunuz” diye sataştılar. Sağlık Bakanı Recep Akdağ, kendilerine laf atan yolculara gecikmenin kendilerinden kaynaklanmadığını anlatmaya çalıştı. Uçuş ekibinden bu doğrultuda anons yapılmasını istedi. Ancak gecikmenin teknik nedenlerden kaynaklandığı anonsu yolcular arasındaki kızgınlığı daha da artırdı.

  Havada izahat verdi

  Gecikmeli kalkan uçak havalandıktan sonra Davutoğlu, yanına Taner Yıldız’ı alıp uçağın ortasına gitti. Uçuş ekibinden izin alan Davutoğlu, yolculara şu izahatta bulundu: “Gecikmenin bizim yüzümüzden olmadığını anlamanız için erkenden yerimize oturduk; ama anlaşılan sizi ikna edemedik. İnanın, sizin kadar biz de THY’nin gecikmelerinden mağduruz. Bizim bir suçumuz yok. Bulunduğumuz makamlar gelip geçicidir. Bugün bizim oturduğumuz koltuklara ileride belki sizin aranızdan birileri oturacaktır. Bu konudaki samimiyetimize inanın. Bizim hiçbir ayrıcalığımız yok.”

  Bazıları alkışladı

  Davutoğlu’nun bu izahatından sonra, bazı yolcular bakanları alkışlarken, bazıları da, “THY’nin rötar sorununa artık bir çözüm getirin. Bıktık bu rötarlardan” diye bağırdılar.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı