Gündem Haberleri

  Gece yarısı Taksim açıklaması

  Hürriyet Haber
  03.06.2013 - 02:15 | Son Güncelleme:

  İçişleri Bakanlığı, Taksim gösterilerinin sosyal medya üzerinden verilen yanlış bilgilerle huhuki çerçevenin dışına taştığını bildirdi.

  Eylemlerle ilgili gece yarısı yazılı açıklama yapan bakanlık, şunları kaydetti:

  “Taksim Gezi Parkı’nda yayalaştırma ve çevre düzenlemesi kapsamında yapılmakta olan faaliyetleri engellemek amacıyla başlatılan ve son birkaç gündür hukuki çerçevenin dışına çıkılarak sürdürülmek istenen yasadışı gösterilere karşı, saldırı boyutuna gelinmedikçe ve zor kullanmayı gerektiren şartlar oluşmadıkça, güvenlik güçlerimizce müdahale edilmemektedir.

  YANLIŞ YÖNLENDİRMELER VAR

  Ancak, sosyal medya üzerinden verilen yanlış bilgi ve mesajlarla özellikle gençlerimiz kanunsuz eylemler yapmaya yönlendirilerek gerçekleştirilen bu eylemler toplantı ve gösteri yürüyüşü özgürlüğünü aşan boyutlara ulaşmış olup, vatandaşların can ve mal güvenliğiyla kamu mallarına büyük zararlar vermektedir.

  MESAİ VAR YOL AÇIK OLSUN

  Mesainin başlayacağı bugün, çalışanların ve öğrencilerin işyerlerine ve okullarına rahat ve güvenli bir şekilde ulaşabilmelerini teminen yolların trafiğe açık tutulabilmesi için, bazı gruplar tarafından yasadışı olarak sürdürülmek istenen bu gösterilere vatandaşlarımızın özellikle de gençlerimizin itibar etmemesi hususunda bütün vatandaşlarımızı sağduyulu ve duyarlı olmaya davet ediyoruz.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı