Gündem Haberleri

  Gazze'de intihar saldırısı

  Hürriyet Haber
  26.11.2001 - 08:34 | Son Güncelleme:

  Gazze Şeridi ile İsrail arasındaki Erezgeçiş noktasında bir Filistinli kendini havaya uçurdu. İntihar saldırısında, 2 İsrail askeri yaralandı.

  Filistinli işçilerin İsrail`deki işlerine gitmek için her sabah geçtiği Erez`de, bir İsrail kontrol noktasında düzenlenen saldırıda, ilk belirlemelere göre, saldırgan öldü, çok sayıda kişi de yaralandı.

  intihar saldırısının sorumluluğunu Hamas örgütü, üstlendi. Hamas`tan yapılan açıklamada, saldırıyı düzenleyen kişinin, Teisir El Acarmi adlı 22 yaşında bir Filistinli olduğu açıklandı.

  Açıklamada, saldırganın, Gazze`deki Cebaliya mülteci kampında yaşadığı belirtilirken, saldırının, örgütün üst düzey askeri liderlerinden Mahmut Ebu Hanud`un öldürülmesine misilleme olup olmadığına ilişkin bilgi verilmedi.

  İsrail ordu sözcüsü, Filistinli intihar saldırganının, kontrol noktasında, üzerindeki bombaları patlatarak kendiyi hava uçurduğu saldırıda, 2 İsrail askerinin kolları ile ayaklarından hafif yaralandığını kaydetti.

  Saldırının, İsrail`in geçen Cuma günü Hamas örgütünün üst düzey bir yetkilisini öldürmesinin ardından ve Amerikalı özel temsilcisi Anthony Zinni`nin bugün yeni barış girişimini başlatmak için bölgede temaslarda bulunmaya başlamasından önce düzenlenmesine dikkat çekiliyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı